Частина перша. Розділ 1.
Розділ 2.
Розділ 3.
Розділ 4.
Розділ 5.
Розділ 6.
Розділ 7.
Розділ 8.
Розділ 9.
Розділ 10.
Розділ 11.
Розділ 12.
Розділ 13.
Частина друга. Розділ 14.
Розділ 15.
Розділ 16.
Розділ 17.
Розділ 18.
Розділ 19.
Розділ 20.
Розділ 21.
Розділ 22.
Розділ 23.
Частина третя. Розділ 24.
Розділ 25.
Розділ 26.
Розділ 27.
Розділ 28.
Розділ 29.
Розділ 30.
Розділ 31.
Розділ 32.
Розділ 33.
Розділ 34.
Розділ 35.
Розділ 36.
Частина четверта. Розділ 37.
Розділ 38.
Розділ 39.
Розділ 40.
Розділ 41.
Розділ 42.
Розділ 43.
Розділ 44.
Розділ 45.
Розділ 46.
Розділ 47.
Частина п'ята. Розділ 48.
Розділ 49.
Розділ 50.
Розділ 51.
Розділ 52.
Розділ 53.
Розділ 54.
Розділ 55.
Розділ 56.
Розділ 57.
Розділ 58.
Розділ 59.
Розділ 60.
Розділ 62.
Розділ 63.
Розділ 64.
Розділ 65.
Розділ 16.

- Упирі?! - в Євгена Павловича аж очі полізли на лоб. — Ти серйозно?! Яги тобі мало!?

- Я справлюсь. Вони менш небезпечні. Вмирають, як мухи.

- Вони чиїсь. Не буває вільних упирів. Це як сусідський пес, Оресте! Господар не зрадіє, якщо ти вб'єш його тваринок. Він захоче помсти і сірі зони стануть для тебе небезпечними.

Я почухав голову. Валерій не знав цього. Марк уникав упирів. Знищення упиря з червоної зони грозило судовим позовом. А там вже як пощастить. Розлом вніс свої корективи у конвенцію з прав людини та місцеве законодавство. Тепер на розстріл, як міру покарання, дивились без засудження. За потворами в сірих зонах ганялись мисливці. В зелених зонах діяли охоронні компанії з тих самих колишніх мисливців. Вони не церемонились. Можна було з легкістю отримати квиток у ВСР (в'язницю спеціального режиму), років так на вісім. Або тебе могли тихо передати червоній зоні, де там тобі дуже пощастить, якщо тебе стратять. Влада в червоній зоні часто таємно проводила такі обміни і собі. Шукаєте перевертня маніяка? А ми шукаємо того, хто спалив маєток вампіра в першій червоній зоні.

Таке, звісно, траплялось рідко, тож варто дістатись своєї території і ти в безпеці. Проте бували й винятки. Журналісти закривали на це очі, адже знали, що перемир'я з демонами (нехай і таке) краще — ніж повноцінна війна.

Це я коротко пояснив, чому законів треба дотримуватись. Але, знову ж таки, були сірі зони, де закони вільно дозволяли вбивати та мстити без переслідувань в інших зонах. Там можна було знайти упирів шабашу, але це грозило бійнею. Не в моїх інтересах, щоб перекрили прохід на сірі зони.

І ось я знову в архіві, знову в Євгена Павловича в кабінеті, в пошуках будь-якої інформації, де б то можна постріляти упирів, щоб за це нічого не було. Старий сидів за стосами паперів і дивився на мене з острахом. Він боявся не мене, а за мене.

- Оресте, якщо вже так хочеш ще на цьому світі побути мисливцем без відірваних рук, ніг та голови, знайди легшу здобич. Потопленики наприклад.

- Вже мав справу. Треба упирів.

- Ех, Оресте, для чого тобі це треба? Ти не в рядах мисливців, бо вас молодь бісить заповнювати гори паперів. Найманством займаєшся?

- Це заборонено, ви знаєте не гірше мене.

Хто розумний — називався охоронною фірмою. Хто ні...

Найманців не покривав закон. На сірих зонах мисливці могли чинити будь-яку бійню і нічого їм за це не буде. Найманці часто потрапляли під суд, за можливі звірства. Їх не любили ні свої, ні чужі. Ось вони й сиділи на другій сірій зоні. Хоча по З1 інколи ходили рекрутери варгів, або плутонців і кликали до себе. Але то до першого патрулю мисливців.

- Тоді навіщо тобі це все? Ти не мисливець, не найманець, гроші за це не береш. Невже оті викрики сектантів з їхнім Пророком так на тебе подіяли?

- Я навіть не знаю, про що ви.

Я дійсно не знав. Занадто багато часу я носився з С1 на З1, щоб до мене долітали, хоч якісь новини крім цього.

- Думаю, тобі варто подивитись його онлайн-трансляцію. Або сходити, подивитись в стару церкву на Зе-2. Гарне розташування.

- І як вони себе називають?

- Та ніяк, в тому то й справа. Є просто Пророк і люди, "близькі по духу" йому. Ще кілька днів тому їх було мало, а тепер вже сотня набереться точно.

Погано. То демонстранти, то Василь Грім зі своїми махінаціями. Тепер ці. Хочеш-не-хочеш, а починаєш поважати владу, що можуть втримати мир з чудовиськами.

- Так, що мені варто знати про упирів?

- Вони ЧИЇСЬ, Оресте. Хіба здичавілі...

Євген Павлович замовк. Він спробував перевести тему, проте я вловив суть. Здичавілі упирі — це колишні вампіри, з занадто довгою жагою крові. Наскільки відомо, в червоних зонах є вампірські клани з одним або кількома носферату на чолі. В більшості з них носферату розпоряджається, хто отримає кров, тож той, хто потрапив у немилість — залишається без їжі. А добути її на сірих зонах вже проблема. Люди за п'ятдесят років війни звикли обламувати тварюкам ікла, а як не вийде — мстити цілому клану (іноді роблячи керівному носферату послугу, вирізаючи слабкий непотріб), ось деякі вампіри та здичавіли, починаючи кидатись на своїх. Навіть шабашівці двічі думають, чи приймати таких у свої ряди.

Але це мій шанс. Упирі, потенційно небезпечні для суспільства, за яких ніхто не буде косо на мене дивитись. Ідеально.

Євген Павлович зрозумів усе по моєму погляду.

- Мінус третій поверх, сьомий ряд. Полицю вже шукай сам.

Я піднявся з крісла. Старий дивився у вікно, навмисно ігноруючи мене.

- Оресте, — сказав, коли я був біля дверей. — Це не звичайні упирі. І далеко не слабо кровні вампіри. Ці швидкі та небезпечні. Не яга звісно, але візьмуть кількістю. Краще не дай взяти себе живим, якщо що.

© Іван Дурський,
книга «Стрімер».
Коментарі