Музи́ки ;).
Розділ 1. "Що я тут забула?"
Розділ 2. "Що я тут забула?!"2
Розділ 3. "Та що йому від мене треба??"
Розділ 4. "Що зі мною сьогодні відбувається?"
Розділ 5. "Як завжди, він мене дратує, та іноді й... Рятує?.."
Розділ 6. "Знову гад не дає спокою!"
Розділ 7. "Не думала, що він такий знавець".
Розділ 8. "Чом ти не прийшов, трясця твоїй матері!"
До читачів.
Розділ 2. "Що я тут забула?!"2

Всю, на диво, недовгу дорогу, чи то вона здавалася недовгою через те, що мені було цікаво, Вова розказував мені про село і його жителів. З цих розказнів я змогла запам'ятати лише одного діда Василя, який в них є трохи неврівноваженим, попри те, що він не пияк, а також про деяких бабів, декотрі з яких є майстриням прокльонів. І так-так, ви правильно думаєте, баба Явдоха, яка його тоді вдарила, є однією з них.


— ...А ось тут жиє баба Акилина. — продовжував мій екскурсовод, вказуючи на таку, як всі, стареньку хату. — Вона в нас шось типу знахарки. У неї є внучка Катя, з яков ти, можливо, потім познайомишся.

— М-м-м, ну, побачимо, що з цього вийде... — мовила я задумано.
Ми пройшли ще кілька метрів і зупинилися біля якогось будинку, такого ж старого, як інші. Мені здалося, що я його вже десь бачила. Брама була іржавою і покритою якоюсь рослиною, можливо, барвінком. Не зважаючи на старий вигляд, дім мав євровікна. Це мене трохи здивувало. На подвір'ї із де-не-де вищипаною травою, яке було недалечко від хати, ходили кури, гуси, індики, качки і всі їхні "діти". "Не здивуюся, якщо почую в тій старій стайні, яка ззаду будинку, рохкання якоїсь льохи..".

— Ось ми і біля твого нового дому. Тут живе твоя улюблена бабуся, а збоку жию я. — повідомив Вова, показавши на сусідній будинок. Примруживши очі, щоб впізнати хату, я не помітила, як мій новий знайомий став переді мною і неочікувано запхав мені до рота невеличке яблуко. Я відразу закліпала і здивовано подивилась на нього.

— Фо ти фобиф?? — попробувала сказати я, але яблуко в роті зіпсувало мою мову. Хлопець насмішкувато подивився на мене і швидко зупинив мою спробу витягнути фрукт.

— Ні-ні-ні, це потрібно для того, щоб ти пройшла ритуал посвячення як новий житель нашого села.

— Фо?

— Не "фо", а "прошу". — виправив він мене так, що це вибісило. Та не встигла я як слід обуритися, як на мене вилилося ціле відро, дякувати Богові, не холодної і, напевно, чистої води.
Я різко закрила очі від несподіванки і, виплюнувши то чортове яблуко з рота, закашлялася. Сорочка і джинси стали мокрими і я відчула, як моє вбрання прилипло до шкіри. "Та що, в дідька лисого, відбувається??! Звідки то відро тут взялося?!".

— О, тепер ти повноцінний селюк. — "Він що, пишається щойно зробленим ділом??" - нервово промайнуло у голові і я, ще трохи відкашлявшись, поправила волосся, яке закривало мені лице, щоб люто подивитися на його задоволену фізіономію.

— У вас тут, взагалі, нормальні люди є? Яке ще посвячення, у біса?!

— Не знати, чи є. Та й не пихти сь так, йго кожен проходить, ти не їдна така. — пробував, напевно, заспокоїти мене він. Та в нього це не вийшло.

— Божечки, ви тут всі ненормальні, я зрозуміла... Ще й то дурнувате яблуко! — я приречено викручувала залишки води з волосся, а потім помітила, як він простягнув мені рушничок. Змірявши його зверхнім поглядом, я прийняла потрібний мені предмет, водночас фиркнувши. "Добре, що хоч валіза не мокра".

— Ну, я свою справу зробив, тому можу йти. Гарного ти дня, Дурастьо. — усміхнувшись, сказав мій кривдник, після чого залишив мій багаж, розвернувся і попрямував до свого дому. Я знову не без підстав обурилась, почувши не знати як зароблене прізвисько.

— Тобі того ж бажаю, тільки навпаки і в два рази! — крикнула я йому в спину як відповідь, а він лише повів рукою, що означало, напевно, "говори, говори". "Ох, як ж він мене дратує! Щоб цьому поганцю добре було!" – я нервово тупнула босоніжком по чомусь м'якому. Подумала, що це "щось" занадто м'яке як на землю, і помітила, що то я так тупнула з усієї сили в гній. "Фу! Господи! Що я тут забула?! Мамо, я хочу додому! Заберіть мене до Львова!" – я з огидою на лиці почала якнайсильніше терти босоніжок об траву, щоб витерти той гній.

— Ой, та то ж Настуся моя приїхала! Дівчинко, ти сь так виросла! Справжня красуня! — почула я традиційні слова бабусі, після чого підняла голову і побачила її саму біля брами. Швидко витерши своє взуття, я поспішила до неї. Ми обійнялися, хоч я і була мокрою. Вона "зйойкала" і, сказавши, що це так справді з кожним новим, хто приїжджає до села, повела мене в дім, щоб дати якесь сухе хатнє вбрання, попри те, що я говорила, що маю що вдягнути. Моя тимчасова домівка виявилася набагато затишнішою, чистішою і доглянутішою, ніж я очікувала. "Напевно, батьки їй допомагали з тим, щоб краще облаштувати цю хатину..." - промайнуло можливе припущення у голові, коли очі натрапили на, напевно, новий холодильник, деякі полички, шафу і меблі в кухні.

— Ось, сонечко, ту твоя кімната. — повідомила бабуся, коли ми пройшли вітальню, і відчинила переді мною теж нові двері моєї, як вона вже сказала, нової кімнати. Я подякувала і повільно зайшла, сказавши, що зараз перевдягнуся і прийду обідати.
Моє нове житло було світлим і чистим. Зліва від дверей було велике вікно з гарними, довгими, ніжно-фіолетовими шторами. Обіднє сонечко пробиралося крізь білий тюль. Справа стояв невеличкий бежевий комод з великим дзеркалом. За зберігання мого гардеробу відповідала досить велика, напевно, дубова шафа, яка стояла збоку від комоду. "О, навіть піч є!" - зауважила я, як старі кажуть, п'єц, який стояв з іншого боку комоду.
Велике і, напевно, м'яке ліжко розмістилося прямо навпроти дверей. Гарне покривало із різними візерунками у вигляді фіолетових квітів, накривало його і доволі грубі подушки.
Я поки що вирішила не складати одяг до шафи, а просто перевдягнутися. Знявши мокре вбрання і ще трохи повитеравши своє волосся і тіло рушником, я зраділа, що трусики не змокли, і одягнулася в нову, досить стареньку жовту футболку і зручні, напевно, волейбольні чорно-жовті шорти. "Блін, а він, напевно, побачив все, чим мене обдарувала природа!" – подумавши про це, я обурилася і трохи почервоніла. Чуть-чуть причесавши мокре волосся, я вирішила залишити його розпущеним, щоб швидше висохло. "Що то за посвячення, взагалі, таке? Абсурд якийсь!" - знову обурювалася я, стоячи перед дзеркалом і розглядаючи себе. "Добре, що хоч туш у мене водою не змивається", – подякувала я не знати кому і подумала, що було б непогано змити її, щоб очі (чи то вії), як мама каже, "відпочили".
Після ще деяких досліджень своєї кімнати, я вийшла і, зачинивши за собою двері, відправилась до кухні.

— О, люба, ти вже всьо? — запитала старенька, відірвавшись від миття посуду.

— Ага.

— Добренько, тоді сюпай їсти бульбу з м'ясом і салатик із помідорів і огерків.

— О, залюбки. Я, чесно кажучи, зголодніла, поки їхала. — повідомила я і приступила до наминання найсмачнішої картоплі з м'ясом, яку вміла готувати лише ця бабуся. — До речі, бабусю, я побачила, що у вас велика господарка. Вам не важко самій за цим всім наглядати?

— Ну, троха тяжко. Певно, для того тя твої батьки сюди і відправили. Хоча, знаєш, не всьо так погано, як сі здає. Ми дуже помагає Володя. Ех, такий файний хлоп, а ще не одружений. — вона знову "зйойкала", а в мене чомусь смикнулось око. "Він? Файний? Пфф".

— А чому він тут у селі живе? Що, не може знайти роботу в місті? — я вирішила побільше дізнатися про свого нового, напевно, ворога, щоб у майбутньому мати на нього більше компроматів.

— Ні, Володя розумний хлопець. Він майже на відмінно кінчив Львівський університет, що з тих внутрішніх справ. Просто, батьки в нього старі, а єнших братів чи сестер він не має. Тому і сі залишив ту з ними, щоб помагати по господарству. Він їздит на роботу, але раз у три дня. А недавно він випросив начальство, щоби працювати ту поліцейським, і не їздити до міста, чи щось таке... Це мені йго мама повідала. Ми ж сусідки через пліт як-не-як. Повір ми, Настусе, Володя дуже добрий і працьовитий хлопець. Навіть не знаю, шо б я без нього робила.

— Ну, ясненько... Буду знати. Дякую, що розказали... Давайте, я домию посуд за вас. — запропонувала я, а бабуся без вагань погодилась, сказавши, що сама піде поратися на городі й щоб я, можливо, до неї потім приєдналася.
Умивальник був під вікном, яке виходило на двір сусідів. Я зібрала волосся у хвостик резиночкою, яка була в кишені шортів, і приступила до миття. Кухонна губка, намочена водою і просочена Fairy "Лимон і апельсин", вправно ковзала по кожній посудині. Я то дивилася собі під руки, то у вікно. Пізніше, дивлячись у відчинене віконце, я раптово побачила Володю, який вийшов із дому і помітив мене, але не зразу. Він дивно посміхнувся. Я здивувалася, але не розгубилась, і показала йому язика. Той, зі свого боку, напевно, проігнорував це і спокійно підійшов до паркану, спершись руками на нього.

— Ну, шо? Вижу, тя вже запрягли? — питання прозвучало настільки провокативно, що я просто не змогла втриматися, щоб не фиркнути. "Я ж вдома догори пупцем не лежу!". Вова зареготав.

— Чого шкіришся? — знервувалась я.

— Ти смішна просто. Ахах, давай, мий той посуд, а то мені мус іти в поле, там робота є. Тому не маю часу тут з тобов триндіти. — сказав він, а я подумала, що мені абсолютно байдуже, куди він зараз має йти і для чого. "Нащо він це мені сказав?". Після своїх слів парубок відійшов від паркану і попрямував на задній двір, сказавши (чи то крикнувши) наостанок: — Там у тя, до речі, якийсь жук на голові!

— А?! Що?! Де?! Господи!! — я скажено засмикалася, почала махати руками і, мабуть, дуже енергійно затанцювала на кухні, щоб якось зняти ту комаху. Ото він, напевно, сміявся з мене, наперед знаючи мою реакцію.
Змучившись від постійного руху, я сіла на табуретку, відхекуватись. "Не було ж там ніякого жука... Щоб тому Вові грім труси спалив! Я йому ще помщуся!" - заспокоївшись, я завершила мити посуд і, чомусь не знайшовши ніякої кепки на голову, пішла до бабусі в город. Мда... Сумувати мені тут точно не доведеться.
© Asteriya,
книга «Літня історія».
Розділ 3. "Та що йому від мене треба??"
Коментарі
Упорядкувати
  • За популярністю
  • Спочатку нові
  • По порядку
Показати всі коментарі (5)
Nala
Розділ 2. "Що я тут забула?!"2
Оце так посвячення😂😂😂 Дуже рада, що продовження вийшло так швидко. Відразу зарядило мене позитивом на цей день. 😍
Відповісти
2019-03-25 13:07:27
5
Лія Антонова
Розділ 2. "Що я тут забула?!"2
Весело вийшло, я чомусь згадала фільм "полюби мене такою " там теж село було.... Але то не то. Сцени з Вовою одна насолода та посмішка. А опис подій... Ця книга наче вишенька на торті, мені дуже сподобалося, на українській рідній мові навіть краще виглядає, аніж перевести на російську. Одразу помітно, що ти покращила свої навики в письменництві, буду чекати на продовження, адже цікаво, яка пригода чекае на огороді. *Може головна героїня ще й чогось не вміє? Було б і таке цікаво. Це тобі як пропозиція, але я ж не знаю що ти там придумала*
Відповісти
2019-03-25 13:54:57
5
Avee Delmonico
Розділ 2. "Що я тут забула?!"2
Вова поганець😡😡😡😬 Чого це він взївся на Настусю? Ото вже... Хлопці всі такі чи що?
Відповісти
2019-03-25 15:01:02
2