Пролог
Розділ 1. Хештег
Розділ 2. Історія
Розділ 3. Рішення
Розділ 4. Ілля
Розділ 5. Замовник
Розділ 6. Команда
Розділ 7. Місце
Розділ 8. Підготовка
Розділ 9. Нюанси
Глава 10. Корегування
Розділ 11. Дядько
Розділ 12. Минуле
Розділ 13. Обмін
Розділ 14. Контрабанда
Розділ 15. Подарунок
Розділ 16. 14 грудня (10:00 – 14:00)
Розділ 17. 14:00 – 15:00
Розділ 18. 15:00 – 16:00
Розділ 19. 16:00 - 16:45
Розділ 20. 16:45 - 17:30
Розділ 21. Патруль
Розділ 22. Ностальгія
Розділ 23. Дорослий
Розділ 24. Ведучий
Розділ 25. Фініш
Епілог
Розділ 1. Хештег

— Я так вирішив! Усе! — голосно вигукнув тато, ударивши кулаком по стільниці. — Розмову завершено!

— Ні! Не завершено! — я теж мимоволі підвищив тон і стиснув кулаки.

— Вона була б за.

— За? Продати будинок на колесах? Для чого? — я зробив паузу, глибоко вдихнув, впускаючи трохи спокою. — Щоб вистачило грошей поміняти нашу двушку майже в самому центрі на три однушки в дупі світу? Для чого? У чому тут сенс? Розоритися на оплаті за комуналку трьох квартир та оплаті проїзду в центр, куди ми все одно їздитимемо щодня на роботу? Я поки що сім'єю обзаводитися не збираюся, та й Міла теж…

— Альош.

— Ми й так всі речі мами роздали сраним бомжам, ми позбулися всього! Залишилася тільки ця тарантайка, а ти знаєш, як вона її любила, і як вона любила наші спільні поїздки до моря… Коли ми були всі разом, коли ми були сім'єю.

— Альош… Ну так буде правильно, ви вже дорослі, — тихіше й поблажливо промовив тато.

Мене накрила нова хвиля злості, я схопив фотографію зі стіни та саморобну бежеву подушку, що лежала на маленькому дивані під вікном.

— Ти хочеш позбутися всього? Ти хочеш остаточно викинути її з життя, щоб легше було знайти третю дружину? — я тряс рамкою з фотографією та подушкою, акцентуючи на них увагу тата.

— Синку…

— Якщо вам з Мілою вже стало начхати на згадку про неї, то мені ще ні! Якщо ти так хочеш мати свій куточок, де тобі ніхто не заважатиме, то я скоро з'їду, а Міла й так постійно ночує у своїх залицяльників! Радуйся! Скоро наша сім'я перетвориться на трьох одиноких людей!

Я вийшов з дому на колесах і з усієї дурі грюкнув дверима. Потік негативних емоцій усередині мене вимагав виходу. Я ледве стримався, щоб не крикнути на всю вулицю.

Так, спокійно! Треба їхати на роботу, там і виплесну весь скупчений негатив.

Напівпорожній трамвай зустрів холодним сидінням та непривітним обличчям масивної кондукторки. Я заплатив за проїзд, дістав навушники, включив одну з найважчих метал-пісень, які в мене були та почав активно розминати долоні, обертаючи ними в різні боки й з різною швидкістю. Їхати менше десяти хвилин і прибіжу я якраз впритул до самого виходу на сцену, розімнуся поки що.

Я спробував взагалі ні про що не думати, окрім ударів барабанів у пісні. Я настукував ритм долонями собі по стегнах, але хитра свідомість так і підкидала поверх музики картини сварки з татом.

Через три зупинки та десятки спроб очистити думки, я вийшов з трамвая і похопливо попрямував вгору вулицею. Дивом не врізавшись у хлопця з головою ящірки та дзьобом яструба, що вийшов з мінімаркету, я сповільнив темп. Частина вулиці, що залишилася, підіймалася вгору під пристойним кутом і бігти було незручно. Погляд сам собою сконцентрувався на величезній вирві, яка з кожним кроком підйому відкривалася повною мірою. З усіх кінців міста до неї зліталися невеликі сфери, всіляких кольорів, а сам Омут душ здебільшого складався з жовтого, помаранчевого та коричневого кольорів і підіймався високо в небо.

Останнім часом, навіть сам не знаю чому, ця величезна штука в небі щоразу заспокоювала мене, коли мимоволі дивився на неї. Монументальність цієї вирви вселяла впевненість і заспокоєність. Зараз сталося те саме. Полум'я злості, що вирувало в мені, після сварки з татом, поступово гасло. Я прямо фізично відчував, як моє тіло потихеньку розслаблюється.

За величезним градусником на всю стіну будинку (одне з головних місць зустрічі людей у ​​нас у місті) я звернув ліворуч, зайшов до арки та опинився біля входу в паб «Пробка».

Пройшовши через широкі та важкі скляні двері, опинився всередині, у довгому просторому коридорі, стіни якого були пофарбовані у жовтий колір, а підлога та стеля – у чорний. Одразу біля дверей привітався з гігантським, але вже немолодим охоронцем у чорному піджаку і трохи далі — з двома дівчатками-хостес у коротких спідницях та білих блузках, що стояли за високою стійкою з комп'ютером. Ця трійця (ну і звичайно їх змінники) — завжди на сторожі входу в «Пробку», один — стежить за порядком і не пропускає неохайних любителів алкоголю, дві інші — допомагають гостям знайти їх заздалегідь заброньовані столики, забронювати нові та стягують плату за це саме бронювання.

Пройшовши коридором, привітно кивнув юному гардеробнику, який з нудним виглядом дивився на мене з великого квадратного вирізу в стіні. Загорнув ліворуч і одразу зіткнувся з арт-менеджером і ведучим в одній особі.

Валера, як завжди, простяг руку для привітання, я потис її, але у відповідь не отримав взаємного потиску. Саме тому ми й прозвали його Мʼякушем. Ну знаєте, коли два чоловіки вітаються, то вони тиснуть один одному руки, а деякі навіть так сильно, що пальці хрумтять. З Мʼякушем все було не так, він простягав свою долоню, ти стискав її, а вона безвольно приймала форми твого стиску, як хлібний м'якуш.

— Альоша, швидше, твої вже виходять на сцену, — сказав мені нервовим голосом худий і невисокий володар еспаньйолки. Він провів по короткому каштановому волоссю рукою, трохи покректав і вирушив на танцпол, тягнути час, говорячи з гостями в мікрофон, поки наша група заряджається. Як із його звичкою панікувати та нервово розмовляти він примудряється працювати ведучим — незрозуміло.

Я швидко спустився в підвал, який був гримеркою для артистів, скинув курточку, переодягнув теплий светр на білу футболку, чорні джинси залишив, а черевики поміняв на білі кросівки. Наспіх невеликим гребінцем зачухав волосся назад, і ним же пройшовся по невеликій бороді. Бути охайним на сцені – запорука успіху. Насамкінець дістав з рюкзака барабанні палички, спеціальні навушники (у які я виводив тільки звук своїх барабанів і вокал, мені так завжди було зручніше) і побіг на сцену.

Наша група називається «Доктор Пеппер» і я в ній барабанщик і за сумісництвом — продюсер (голосно сказано) та співзасновник. Ми існуємо вже трохи більше ніж півтора роки, позиціонуємо себе як кавер-група і вже навіть заробляємо непогані гроші, граючи у закладах, на весіллях та корпоративах.

Сьогодні четвер — не дуже прибутковий день, але «Пробка» домовилася з нами ще два тижні тому, щоб ми зіграли один сорокап'ятихвилинний блок. Ну а ми чого? Нам не важко. Накидати каверів на попсові треки та зіграти їх для п'яної публіки — типова й ненапружена робота для нас.

Час за улюбленою справою, як завжди, пройшов швидко, і через дев'ять треків і ще один трек на біс ми повернулися до гримерки.

Я зайшов першим, кинув палички на стіл, вийняв навушники й плюхнувся на стілець.

— А-а-а-а! Що це було? — одразу вирвалося в мене, коли решта зайшла до гримерки.

— Та фіг його, точніше її, знає! Я думав ця жопаста офіціантка бачить, що я зі сцени спускаюся... Виявляється не бачила, — весело відповів мій друг Грек, він же наш гітарист, він же найхитріший з нас, і він же Гречаний Данило Арнольдович.

— Ага, і тому ти вирішив... — докірливо почала Роза.

— …що треба знести її разом із розносом, — так само докірливо закінчила Лілія.

Ех, Лілія та Роза, прекрасні сестри Малкіни. Одна — невисока, довговолоса блондинка, з великими блакитними очима та прекрасним голосом. Друга — висока, худорлява, з чорним волоссям до плечей і ідеально рівним чубчиком, басистка. Шкода, що обидві вже одружені. Ми з Греком часто мріяли про те, як було б класно, якби вони були нашими дружинами, але, на жаль, ми з ними познайомилися вже після того, як на їхніх безіменних пальцях з'явилися золоті позначки шлюбу.

Що ще примітно — обидві одружені, і обидві залишили прізвище батька. Як вони нам колись розповіли: хоч він і той ще гуляка, але татко він прекрасний.

— Взагалі, все це через колони з боків сцени, закривають половину огляду, не видно що з обох боків відбувається.

— Ага ага. Колони тепер винні, — тихо промовила Роза.

— І нова симпатична барменка, яку поставили за бар навпроти сцени, і з якої ти весь блок не зводив очей, тут зовсім ні до чого, — додала Лілія.

— Коротше, всі живі-здорові, тож проїхали, тим більше я вже запросив її на побачення, як вибачення.

— Кого? — уточнив я, бо трохи відволікся й упустив суть розмови.

— Жопасту офіціантку, звичайно ж! Треба загладити вину перед нею, у кіно сходимо. А з барменкою я й так уже домовився за кілька днів зустрітися, погуляти, посидіти десь.

— Ви, пане Греку, зараз ступили на дуже хисткий місток із двома мішками цементу на своїх тендітних плічках, — усміхнулася Лілія.

— Мутити з двома дівчатами, які працюють в одному закладі... Ух, я на це із задоволенням подивлюся, — зловтішно промовила Роза.

— Не збираюся я мутити з офіціанткою, так, просто жест примирення за завдані незручності.

— Ти хоч імена їх запам'ятав? — наша вокалістка продовжувала веселитися, підколюючи Грека.

— Звісно! Інеса та… Оля! Ні… Лера! Інеса та Лера! Або все ж таки Оля…

— А хто з них хто? — підтримала сестру Роза.

Невелика пауза, що повністю обеззброїла і викрила нашого ловеласа.

— Знаєте що?

— Що? — в унісон відповіли дівчата.

— Не треба заздрити моєму бурхливому особистому життю! Ви вже свій шанс профукали. Тим більше, може, ця нова барменка моя доля, а ви тут розважаєтеся.

— Тоді дивися, щоб зводив свою долю до нормальної кав'ярні, а не до «Кулінів».

Після моїх слів ми з сестрами посміхнулися, а Грек скорчив жахливу гримасу, показуючи тим самим своє ставлення до мого не дуже смішного, але досить правдивого жарту.

Кулінами, вони ж «Кулиничі» в нашому місті називали мережу забігайлівок, де продавали різну випічку, на кшталт круасанів та сосисок у тісті, борошняні вироби, чай, каву та іншу «швидку їжу», яку можна взяти з собою, перехопити по дорозі, або вжити прям на місці за незручними маленькими столиками біля вітрин, але хоч під дахом і в теплі. Працювали там, в основному, або студенти, або тітоньки за п'ятдесят, що вже вийшли на пенсію, але вдома сидіти нудно і зайва копійчина не завадить.

— Альош… — почала Роза.

— ... що там завтра по роботі? — закінчила Лілія.

— Завтра скасували замовлення, ну нічого, скоро почнеться веселий корпоративний грудень, там і напрацюємося.

— Ну нарешті на носі цей найприбутковіший місяць року, хоч нормально піднімемо, — Грек мрійливо зітхнув. — Після Нового року візьму відпустку в магазині і змотуюсь до Єгипту, відпочити треба б від цих унітазів, біде та змішувачів… і гітари. Альош, погнали зі мною?

— Мабуть, лети ти сам у свій олінклюзів.

— Ну, зрозуміло, куди нам, звичайним смертним, до володарів старовинних сараїв на колесах. Подавай йому довгі поїздки за бара-а-а-анкою, і ночівлі на парко-о-о-овках. Романтик фігов.

— До речі, а Віка як ставитись...

— … до того, що ти не хочеш продавати вашу квартиру, будинок на колесах…

— … і купити собі окрему квартиру?

— А що Віка… Чудово ставитися і згодна, вона завжди підтримує мене, бо любить.

Сестри лише навмисне награно розсміялися і, розвернувшись, почали переодягатися.

— Що смішного?

— Краще б продали цей мотлох…

— …і якщо не квартиру…

— … то шикарне весілля зіграли б.

— Ми з нею вже сто разів обговорювали, ні мені, ні їй, ця квартира, а тим більше весілля не потрібне.

Я теж уже перевзувся, поки сидів на стільці, і змінив футболку на светр.

Сестри лише посміхнулися, закотивши очі.

— Тут я згоден із сестричками. Не повірю, що Віка не хотіла б жити в окремій квартирі, а не тулитися в універському гуртожитку.

Я не став відповідати другові, а мовчки почав скручувати навушники. Спасибі, що він це помітив, і не став розвивати тему.

— До речі, про весілля...

— … як з'їздив до свого троюрідного брата на весілля?

— Так, досить вже! — вигукнув Грек, кинувши на підлогу свій білий кросівок.

— Що досить? — обернулася Роза.

— Не зрозуміла, — обернулася Лілія.

— Ну, це ось! Закінчувати фрази один за одним. Добре, були б ви близнючками, питань нуль! Ментальний зв'язок, загальний мамчин живіт дев'ять місяців, усі справи… Але ви не близнючки, ви навіть не рідні сестри! У вас навіть не батьки різні, а матері. Та дідько, ви чотири роки тому взагалі не знали одна про одну.

— Ти просто заздриш, — відповіли зведені сестри в унісон.

Дівчата демонстративно дали один одному п'ять. Грек вже відкрив рота, щоб щось сказати, але одна із сестер різко його перебила:

— Альош, так все ж таки…

— …як зʼїздив? Як весілля?

— Чесно… офігенно… Так сподобалося в Чехії: чистенько, доглянуто, сучасно... добре, що я поїхав на своєму будиночку на колесах, стільки всього подивився, просто казка...

— Ага, серед пива та руїн, — вставив свої п'ять копійок Грек.

— Охохо, сучий мед, що у нас сьогодні...

— …вечір грецького гумору? — парирували дівчата.

— У-у-у-у-у, а ось це було гідно, сестри Малкіни непогано пожартували.

Сестри знову дали одна одній п'ять і одночасно показали Греку язики.

— До речі, добре, що нагадали, якраз хотів викласти фотку з весілля, — сказав я вже переодягнувшись.

— Ану, ану ...

— …що там?

Сестри і Грек підійшли до мене і втупилися в телефон. На екрані була фотографія на якій я стою з мікрофоном, у штанах, сорочці, краватці та жилеті, і промовляю тост.

— Уго-о-о, враховуючи, як зазвичай ти виходиш на фотках… — почала Роза.

— … тут ти навіть нічого так вийшов… — продовжила Лілія.

— … прям хоч хештег став…

— … ведучий Олексій Соловйов.

Грека через цих слів пересмикнуло і він демонстративно закотив очі.

— А це думка! Може хоч заробляти нормально почну, стабільність з'явиться і визначеність, бо барабаню тут з вами злиднями за копійки.

Роза демонстративно цикнула, усміхнувшись, а Лілія легенько вдарила мене кулаком у плече. Все ж таки, хороші у мене колеги, веселі. Трійця відійшла на свої місця, а я вирішив, що чому б заради забави так і не зробити.

Сторіс. Вибрати фото. Хештег «Ведучий». Фотка щось справді вийшла гарною.

— О, а я ще сторіс у себе викладу, приверну увагу людей, а то кому ти здався зі своїми десятьма підписниками, — додав Грек.

Я застебнув блискавку на рюкзаку і в цей момент у гримерку зайшла людина, найближча серед нас до хлібобулочних виробів.

— Народ, дякую, все як завжди — супер, — дружелюбно промовив Мʼякуш, взяв мене під руку і як і зазвичай, відвів убік.

— Тут як завжди, — простяг він мені зігнуту навпіл пачку купюр, — але нехай все ж таки Грек підійде до офіціантки і вибачитись, погано вийшло.

— Валеро, не хвилюйся, це питання ми вже зам'яли.

— Супер. Тоді на зв'язку. Ще раз дякую за роботу.

Я потиснув його мляву руку і Мʼякуш, вийнявши мікрофон із задньої кишені джинс, вибіг із гримерки.

Всі вже були переодягнені та в куртках, тому, не затягуючи, я мовчки роздав кожному його частину від загального гонорару. Сестри вийшли з гримерки першими, я закинув рюкзак на спину, зібрався вийти з кімнати, але Грек зупинив мене, потягнувши за плече.

— Ви так само й собачитеся через сарай на колесах?

— А що, так по мені помітно? — гірко посміхнувся я.

— Є трохи.

— Ага. Сьогодні була повна срака, ми ніколи ще так не кричали один на одного.

— А що Міла?

— А що Міла? Вона завжди тата любила більше, ніж маму. Ось і зараз його повністю підтримує. Взагалі їх можна зрозуміти, але я не можу і не хочу. Я краще сам з'їду на орендовану квартиру, буду їсти спочатку одну Мівіну, але будинок на колесах ні за що не продам.

Бажання продовжувати цю розмову, хоч і з другом, не було жодного, тому я розвернувся і вийшов із гримерки. Швидше закритися в кімнаті й лягти спати.

© Дмитро Шилов,
книга «Прихований Харків. Том 2».
Розділ 2. Історія
Коментарі