Від автора
Morgan Ray
Nadine Tikhonovitch
Організатори проєкту "SB Awards"
Іві Муррей
Енн Майэр
Анна Стоун
Максиміліан Степовий та Роузі Рей
Марко Ріхтер
Нікка Вейн
Ромашка Лікарська
Ірина Велика
Генрі Баварський
Sarah Stewart
Влад Безлюдний
Берніс Кірк
Микола Мотрюк
Юлія Коник
Юлія Гапека
Sarah Stewart
Інтерв'ю англійською мовою доступне тут: https://www.surgebook.com/dianamay/book/interviews-voices-across-borders


📌 Теми, що розглядатимуться:
- особисте життя та уподобання автора
навчання та мотивація
- обговорення робіт автора
- творчість та майбутні плани

               ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ 🖇️

Розкажи більше про себе. Чим ти займаєшся у повсякденному житті, чи є у тебе улюблені хобі?

— Так, мені 23 роки, я з Бенгалії, Індія.
Мій випускний рік в університеті нещодавно закінчився. Я закінчила навчання на факультеті англійської літератури.
Зараз я працюю веб-розробником в AlmaBetter. Моїми хобі є письменництво, читання книг і садівництво. Також, є багато речей, які я хочу зробити: вивчити бойові мистецтва, олійний живопис.. Я навчаюся протягом усього свого життя, я навчилася багатьма речам. Це приносить мені радість.

Що спонукало тебе обрати факультет англійської літератури?

— По-перше, це чудовий предмет для вивчення тут, в Індії, тому що в нас багато роботи для студентів, які вивчали англійську літературу. Однак після того, як я почала вчитися, це було лише в насолоду. Мені подобалося вивчати літературу з усіх куточків світу, і саме це спонукало мене читати книги та писати.

Зрозуміло, ти сказала, що любиш читати книжки. Не проти поділитися своїми улюбленими книгами, які залишили незабутнє враження?

— Я люблю читати психологічні трилери, більшість книг, які я читаю, належать до цього жанру. Дві книги-трилери, які залишили відгук в моєму серці, це «Красиві дівчата» від Карін Слотер і «Доброта, яку варто вбити» Пітера Свонсона. Є ще одна книга, яка залишила досить позитивний ефект на мене, змінивши мій світогляд, — «Місто дівчат» Елізабет Гілберт.

Чи є конкретні автори, чиї роботи ти вважаєш особливо впливовими?

— Так, Пітер Свонсон — один із моїх улюблених авторів. Його робота викликає захоплення. Те, як він пише свій трилер зі складністю персонажів і створенням детальної та складної сюжетної лінії, але спрощено, заслуговує похвали. Я пишу психологічний трилер під назвою «Коли я був тобою», і на нього сильно вплинув стиль написання Пітера Свонсона.

Гаразд, як щодо фільмів, чи є у тебе улюблений жанр книги чи улюблені фільми? А чи є якісь книги чи фільми, на вихід яких, ти чекаєш з нетерпінням?

— Так, незважаючи на те, що мова йде про фільми, я все ж люблю трилери, а «Чорний лебідь» — один із моїх улюблених фільмів усіх часів. Крім трилерів я люблю фантастику, жахи. «Інтерстеллар» - чудовий фільм. Незважаючи на те, що я не дуже люблю романтику в кіно чи літературі, все ж мій улюблений фільм — це романтичний жанр, він називається «Портрет леді у вогні». Це французький фільм, і я можу довго розповідати про те, чому я люблю його.
Я в захваті від фільму Marvel, і ще однієї книги Пітера Свонсона чи Карін Слотер.

Господи, я теж люблю Інтерстеллар. На мою думку, це найкращий кінотрилер!

— Так, це дивовижно, і музика, і операторська робота, і історія, все чудово. У вас хороший смак!

— Отже, з точки зору особистісного зростання, чи були якісь книги чи фільми, які зіграли роль у формуванні вашого погляду на життя? Можливо, ви пам'ятаєте деякі з них з дитинства

— З книги «Місто дівчат» я сильно змінила свою філософію та погляд на «Любов». Тоді моє уявлення про кохання було дуже поверхневим, але після прочитання цієї книги вона поставила під сумнів моє уявлення. Я почала розглядати кохання більше як духовний та інтелектуальний зв’язок, ніж фізичний зв’язок. Отже, ця книга справила великий вплив на мій процес мислення.

— Як особистий досвід формує твій погляд на життя і впливає на власну творчість? Чи є у тебе особисті цінності, якими ти керуєш протягом всього свого життям?

— Моє особисте життя – це те, що я б вважав чимось дуже сумним, і той факт, що я надмірно мисляча та песимістична людина, також не допомагає. звичайно, оскільки я мислитель, мені подобаються трилери та похмурі історії, тому я вважаю, що можу написати персонажів, які мають складну історію та те, як емоції та рішення впливають на їхні характеристики.

— Якщо ти не заперечуєш, можеш поділитися пам’ятним досвідом або моментом, який суттєво вплинув на твоє життя?

— Це безглузда історія, але коли я була в 10-му класі, у мене були іспити, і я ще не була студентом, тому, звичайно, мої оцінки були жахливими. Раніше я приховував це від мами, але одного разу вона дізналася і сказала мені одну фразу, яка вплинув на мене більше, ніж будь-що інше. Вона сказала: «Я не чекала від тебе подібного». І вона виглядала в той момент розбитою, і я вирішила, що буду викладатися на всі 100% протягом наступних 3 місяців, і отримала досить пристойні оцінки на випускному іспиті. Це момент, який змінив моє життя, тому що після цього я була більш схильна до створення хорошого майбутнього для себе.

— Наближається час для студентів складати іспити, і я хотів би поставити тобі наступне запитання: як тобі вдалося залишатися мотивованою і зосередженою протягом трьох місяців, що передували випускним іспитам?

— Подія, про яку я розповіла, про почуття провини, спрацювала для мене як мотивація. Я почувалася винною, що зрадила маму, і мусила зробити це заради неї. Я перестала дивитися телевізор і тільки навчалася. Навіть коли я не вчилася, я змушувала себе дивитися в книги, а не в телевізор чи слухати телефон. Тому що легко втратити уявлення про час, коли ми занурюємось в щось з головою. Але після цього я мотивувала себе здоровою конкуренцією. У своїй групі я мала хорошу репутацію за навчання та досягнення результатів, тому мені доводилося підтримувати мотивацію, щоб зберегти свій імідж і досягти незалежності, коли стану дорослою. Тому що для всіх і особливо для жінок дуже важливо бути незалежними

— Погоджуюсь з тобою. Чи є конкретні автори чи твори в жанрі жахів, які надихнули на твій стиль написання чи вибір теми?

— Окрім автора, якого я згадала, Агата Крісті — це автор, який також надихнув мене. Незважаючи на те, що її робота більш загадкова, але те, як вона пише свої історії з такою кількістю хитросплетінь і деталей, а також її розумні сюжети дуже надихають мене включати повороти сюжету в свої історії.

— Чи віриш ти, що писати про складні емоції та передумови слугує терапевтичним виходом для тебе та, до прикладу, для інших авторів?

— Це робить певну послугу для мене. Був момент у моєму житті, коли моє власне життя здавалося мені романом, а межа між художньою та документальною літературою була розмитою. Пишучи про темні емоції людей, я можу писати про багато можливостей. Мені цікаво подумати, як люди насправді обробляють думки, і більше, ніж «як?» слово "чому?" мене більше інтригує. Тож це допомагає мені відволіктися від моїх власних життєвих проблем, і коли я закінчую писати, я завжди відчуваю гордість і приємність за себе. Отже, це також допомагає.

— А які країни ти хочеш відвідати? Які місця, які ти відвідала, справили на тебе враження? І чому?

— Я не багато де встигла побувати у своєму житті. Я хотіла би відвідати такі європейські країни, як Німеччина, Франція, Італія, через архітектуру та мистецтво. Я хотіла би відвідати Україну, оскільки я чула, що це прекрасне місце. Японія — це ще одне місце, яке я хочу відвідати через аніме, які я дивлюся :)

                        ТВОРЧІСТЬ 📝

Переходячи до наступної теми, як ти вперше поринула в сферу письменництва? І коли ти вперше назвала себе письменником?

— Під час мого навчання в коледжі, оскільки я почала читати більше книг, у мене з’явилося багато ідей щодо оповідань і романів, які я хотіла написати. Отже, це був час, коли я почала писати. Я написала пару оповідань і віршів своєю рідною мовою (бенгальською), а потім перейшла до написання робіт англійською, як тільки вивчила її.

Я навіть зараз не називаю себе письменницею. Тому що писати для мене більше як хобі. Я більше читаю, ніж письменник, і я думаю, що називати себе письменницею було б образою для тих, хто насправді любить писати набагато більше, ніж я.

— Чи думала ти коли-небудь писати під псевдонімом?

— Я пишу під псевдонімом «Сара Стьюарт». Я не знаю, чому я обрала саме це ім’я, ха-ха, насправді, минуло багато часу з тих пір, як я створила обліковий запис в Surgebook і почала там писати. Мені здається, я обрала ім’я, яке легше запам’ятати, ніж моє ім’я Moitri.

— Чи пам’ятаєш, коли вперше завантажила Surgebook? Як ти знайшла цей додаток і чи подобається тобі ця платформа?

— Я вперше завантажила програму, мабуть, коли мені було 18 років. Я знайшла його в Play Store і пам’ятаю, що була дуже схвильована, оскільки помітила, що там був додаток, де я можу поділитися своїми творами. Перший раз, коли я опублікувала вірш, я настільки переживала, що навіть не могла спати, я постійно спостерігала за активністю, кому подобається мій вірш, хто коментує, і це був дуже захоплюючий досвід, чесно кажучи.

— В тебе є улюблені блоги чи веб-сайти для письменників, крім Surgebook?

— Я пробувала писати у Wattpad, але, незважаючи на величезну аудиторію, я відчуваю, що в ньому немає того особистого контакту, який має Surgebook. Ось чому я не пишу ніде, крім Surgebook. Я хотіла би, щоб більше людей у Surgebook читали мої твори.

— Зараз платформа не така активна, як раніше, але, думаю, з часом все зміниться на краще. І сподіваюся, іноземний контент знову стане популярним.

— Сподіваюся на це теж! З самого початку я теж помітила, що тут не так багато людей, які розмовляють або пишуть англійською, але мені все одно сподобався додаток через справжніх людей, яких я зустріла. З власних спостережень, мої друзі все ще коментують твори інших іноземних авторів англійською! До речі, я також маю друга в додатку. Він дуже підтримує мене і мотивує мене писати наступний розділ. Завжди цікаво знати його точку зору на мої твори.

— З точки зору твого особистого життя, як твій досвід та інтереси впливають на власну творчість зараз?

— Зараз я не маю багато часу, щоб працювати над своїми творами, але я більше думаю, ніж відчуваю свої роботи. Я більше думаю про структуру та те, як я збираюся оформити наступний розділ. Як це може бути захоплюючим і захоплюючим для читачів.

— І як тобі вдавалось балансувати своє особисте життя з творчістю, коли ти писала раніше?

— Це досить важко бути чесним, тому що більшу частину часу, коли я маю вільний час, я намагаюся відпочити або, можливо, мені доводиться проводити час з друзями та сім’єю. Ось чому у мене дійсно менше часу, коли я можу подумати про написання, але коли зможу, я беру свій щоденник і планую наступний розділ, а потім починаю писати. Я трохи повільно пишу свій роман, але для мене це довга подорож, і я не відмовлюся від свого роману.

Хотіла б поцікавитися про твій процес написання. Чи є у тебе звички, які допомагають залишатися зосередженим під час письма?

— Спочатку я пишу про головного героя у своєму щоденнику та описую його характеристики (наприклад: сором’язливий, критично мислячий, боязкий тощо), потім я намагаюся скласти історію та кілька важливих подій у романі, а потім з’єдную крапки в кожному розділі до наступної важливої події.
Я завжди зосереджена під час написання, тому що це те, що мені справді подобається.

— Отже, для тебе на першому місці стоїть створення персонажів, а потім сюжет, чи не так?

— Так, для мене герої – це ті, хто рухає сюжет, а не навпаки. Тому що це те, що забезпечує міцну основу для моїх історій, тож немає невизначеності із героями.

— Які, на твою думку, найважливіші елементи гарного письма?

— Для мене хороший твір завжди матиме сильний розвиток характеру, і його сюжет має бути захоплюючим будь-яким способом, жанр не має значення. Кінцівка повинна здаватися органічною, а не нав'язливою, і спонукати до роздумів.

— Чи можеш згадати, скільки книг ти написала? Яка з них є твоєю найулюбленішою?

— Я написала 6 книг на Surgebook, деякі з них незавершені. Мене найбільше захоплює роман «Коли я був тобою», тому що я впевнений: якщо я зможу передати сюжет так, як він розвивається в пам’яті на папері, це буде справді чудовий роман, який подарує читачам, щось схоже, на американські гірки!

(https://www.surgebook.com/lady_with_sweets/book/when-i-was-you)

— Гаразд, а з яким героєм з опублікованих книжок ти відчуваєш найбільший зв’язок і чому?

— Я відчуваю себе найбільш пов’язаною з персонажем Віолою Клер із книги «Портрет французького поета», тому що вона любить мистецтво та літературу, цінує красу в кожному, що я часто роблю. Крім того, вона амбітна і ризикує, що чимось схоже на мене.

(https://www.surgebook.com/lady_with_sweets/book/portrait-of-the-french-poet)

— Яку книгу тобі було найважче писати?

— Книга під назвою «Позбавлення короля», оскільки це книга жанру фентезі, а я погано розбираюся в жанрі фентезі, тому її було важко написати.

— Добре, можеш розповісти про свою останню або поточну роботу? Яка була тема цієї книги? Що надихнуло тебе на дослідження цієї теми?

— Одне з оповідань, яке я нещодавно написала, — «Похорон» — це трилер, і він досліджує психіку людей, які обирають насильство, і те, як усі ми можемо подумати про те, щоб когось убити, але контролюємо бажання. Ха-ха-ха, це може здатися напруженим, але це не моя філософія, це одна з філософій персонажа.

(https://www.surgebook.com/lady_with_sweets/book/the-funeral)

— Що спонукало тебе написати «Похорон» і заглибитися в психологічні аспекти насилля?

— Ідея двох різних точок зору на одне й те саме питання, а потім зіткнення, змусила мене написати це. Ідея обману та того, як у світі більшість людей будують свою ідентичність, щоб продемонструвати, але під ними криється щось інше, що передається в історії.

— А яку сцену в книзі «Похорон» чи іншому творі тобі було найважче написати і чому?

— Найскладнішою сценою для мене була сцена в моїй фантастичній книзі («Позбавлення короля») через складну атмосферу навколо. Мені здається, що побудова фантастичного світу є дуже важливим аспектом, тому, якщо читачі не можуть візуалізувати сцену, це погано побудований сюжет. Тому, для мене, це було важко.

https://www.surgebook.com/lady_with_sweets/book/dethroning-the-king

— Чи є певні меседжі, які ти прагнеш передати через свої роботи?

— Немає жодної моралі, яку я хотіла би передати, оскільки я вважаю, що смертність суб’єктивна. Я просто хочу писати історії, які описують людську психіку та те, як різні люди сприймають речі по-різному.

Наступне запитання: якби за твоєю книгою зняли фільм, які актори зіграли б головних героїв?

— Вау, це чудове запитання!
Рейчел Макдамс у ролі Ніни та Наталі Портман у ролі Кассандри, мабуть, у моїй книзі "Коли я була тобою".
Рейчел Макдамс грає таємничу роль і Наталі Портман грає персонажа, якому потрібна невинність. Я відчуваю, що вона випромінює невинну атмосферу.

Цікавий вибір. Як письменниця, що б ти обрала своєю духовною твариною?

— Як письменниця я б обрала змію, тому що вона легко ховається і отруйна! Я відчуваю, що мої історії є такими, що приховують справжні мотиви і є смертоносними.

— Добре. Як ти справляєшся з труднощами під час написання, коли вони виникають? Особливо, коли втрачаєш мотивацію. Чи є у тебе певні звички, які допомагають знаходити натхнення?

— Моя мама мотивує мене бути чесним. Їй подобається ідея про те, щоб я писала більше, ніж я. Вона завжди запитує мене, чи я закінчила історію, і завжди готова вислухати мої ідеї. Навіть у Surgebook мала кількість авторів, які читають і цінують мої твори, є величезною мотивацією для мене писати більше. Завжди приємно знати, що є хтось, кому подобається те, що ти написав.

— Як ти взаємодієте зі своєю читацькою аудиторією і яку роль відіграють відгуки читачів у твоїй творчості?

— Відгуки читачів для мене дуже важливі. Як я вже говорила, це мотивація для мене писати. Коли їм подобається те, що я написала, і вони залишають хорошу рецензію, це завжди покращує мій день, і навіть якщо вони мають для мене конструктивні відгуки, я дуже рада працювати над цим. Я завжди читаю відгуки, відповідаючи їм і дякуючи за прочитання. Я справді вдячна за них!

— Чи поділилася б чимось про себе, чого твої читачі (ще) не знають?

— Не думаю, що можу здивувати, але, одне - я люблю собак. Я не знаю, чи хочуть вони це знати, ха-ха, але я люблю собак, навіть обожнюю. Крім того, мені дуже подобається дощ. Іноді дуже заспокоює.

Як можна любити собак?)
Тож, що для тебе означають слова «літературний успіх»? Як ти це уявляєш для себе?

— Ха-ха-ха, безумовно, почуття до них непереборні!

Для мене поняття літературний успіх, це коли більше людей читають мої роботи, ось і все. Сподіваюся, новим читачам сподобаються мої твори, і ми зможемо створити книжковий клуб і ділитися рекомендаціями щодо книг. Для мене ці дрібниці дуже важливі!

— Нарешті, забігаючи вперед, чи є у тебе майбутні проєкти чи ідеї, якими ти хотіла б поділитися?

— Свою книгу «Коли я був тобою» я планувала написати у трьох частинах. Зараз працюю над «Приховані обличчя». Я хочу закінчити цей роман, а потім перейти до чогось нового. Моя перша книга є однією з найважливіших книг через події у сюжеті. Я в захваті від неї!

— Які твої майбутні плани як письменника? Чи є конкретні літературні цілі чи досягнення, яких ти хочеш досягти в найближчі роки?

— Мої цілі насправді скромні щодо моєї письменницької сфери. Я хочу завершити розпочаті проєкти. Почати новий проєкт у майбутньому та завершити його також. Я буду продовжувати робити те, що мені подобається, і дозволятиму собі відпочивати. Схрещую пальці!

Сподіваюся, ти досягнеш всіх своїх цілей якнайскоріше!
Що б ти порадила авторам, які працюють над першою книгою?
І яка найцінніша порада, яку ти отримувала щодо письма?

— Дякую. Я скажу одну річ, яка часто трапляється зі мною. Думка про сюжет у вашій голові завжди більш захоплююча, ніж фактична робота над ним, і не має значення, наскільки захоплююча історія звучить у вашій голові, якщо ви не можете добре висловити свою історію та добре розробити стратегію, тоді це марна трата ідея. Тож приділіть більше часу створенню структури та початку написання, а не просто мрійте про історію у вашій голові. Створіть розклад на тиждень і пишіть принаймні одну сторінку щодня, якщо у вас є час.

Найцінніша порада, яку я отримала щодо письма, полягає в тому, що мені потрібно думати, виходячи з того, що персонаж буде робити при певних обставинах, а не те, що я хочу, щоб персонаж зробив у цій ситуації. Таким чином ви зможете написати органічно, а персонаж залишиться вірним своїй природі.

— Добре! Що ж, наше інтерв'ю підійшло до кінця.. Дякую, Мойтрі! Твої думки та досвід збагатили нашу розмову, і я ціную твою відкритість.
Бажаю подальших успіхів у твоїх письменницьких починаннях!

— Дуже дякую! Я насолоджувалася цією розмовою.


Інтерв'ю проводила: @dianamay
Автор, який взяв участь: @Lady_with_sweets

© ᴅɪᴀɴᴀ ᴍᴀʏ ,
книга «Українське Інтерв'ю».
Влад Безлюдний
Коментарі