Частина перша
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Частина друга
2
 3
4
5
6
7
8
9
10
17

Мій старенький «Samsung» був недбало закинутий на постіль, з його динаміка лунало «Галю ж моя, Галю». Ну що сказати, люблю український фольклор, особливо коли сумно, а зараз мені таки було кепсько. Бо всі тільки й мали роботи на канікулах, як про нас із Леопольдом говорити. Так і думала, що та зустріч у кафе не мине безслідно.

Вирішила зайвого разу не показувати носа з будинку. Як не дивно, та мама підтримала мене, сказала, що все гаразд і цей переполох минеться. Проте я біль ше хвилювалася через мого викладача – він нічого поганого не зробив, тільки допоміг порадами, а на нього мало не все місто накинулося. Але я не шукала зустрічі з ним, щоб вибачитися, не шукала неприємностей, хоча відчувала провину, адже там, біля «Тіффані», я могла просто відмовитися. Та пізно зараз гадати.

Натомість я знайшла розкреслений у лінійку запис ник, ще із середньої школи. Тоді я хотіла завести особистий щоденник, але ідея видалася надто модною, а я не хотіла як усі, та не про це зараз. А якщо коротко, то я майже всі канікули провела за столом із ручкою в руках та в коловерті ідей, серед вигаданих мною персонажів, робила перерви лише на їжу та сон. Було при ємно перебувати у своєму ідеальному світі, він був та ким, яким я його створила, герої були такими, якими я хотіла їх бачити.

Яніна час від часу приходила в гості, ми пили чай, спілкувалися. Я була вдячна їй за те, що вона не зачіпала болючої теми. Інколи я наважувалася та читала для неї уривки з написаного мною, вона вражено охала й ахала, мені була приємна така її реакція.

Так минули мої канікули та зимові свята. Вітчим прислав поштою подарунок, але я ще досі не розпакувала його. Якщо чесно, не дуже горю бажанням знати, що знаходиться всередині.

Мама подарувала кілька книг – усе, як я люблю. А я зв’язала для неї теплі шкарпетки та шарфик. Хтось скаже, що плетіння спицями – це старомодно, а я скажу, що це по-справжньому приємно й цікаво, особливо коли ти в’яжеш щось для рідної людини.

Мама теж на свята мала багато вихідних. Нарешті відпочине як слід, бо нова робота зовсім її виснажувала. Але вона похвалилася, що отримала власний кабінет і помічника, тому тепер стане легше.

Матуся у своєму дусі: усі свята провела вештаючись країною. І мене намагалася волочити за собою, та я твердо наполягла, що залишуся вдома, писатиму. До кінця канікул я написала майже третину книги. 

© Вікторія Прохоренко,
книга «Недитяче кохання».
Коментарі