Я під призмою бачу
Я під призмою бачу, Як всього себе віддав пращур За цю землю святу, Тому жодних загарбницьких рук Не допущу на ці терени, Хочете переступити її? Спочатку через мене... Нене, не плач біля порогу, Мене кличе в складну дорогу Ненависть, вона надає сили, Всі ми ще будемо щасливі, Тому витри сльози, Обійми свого сина, Мною керує гаряче серце, а не холодний мозок, Це моє не трохи, навіть не на половину, Це повністю належить мені, Тому за це стану горою, Скільки буде болі й сліз на цій землі, Але я все одно закрию собою Ці гаї й сади, Які нам у спадок залишили, Я скільки всього ще в не встиг, Але бруд втікача не змиє мило, Навіть вода Дніпра не допоможе, Адже це залишиться на роки, Саме тому піднімається та йде кожен, Адже діти мають жити там, де і ми... Хай не жили, та все ж стояли, Не на колінах, а на своєму й за своє І нарешті за скільки років так стало, Що ми не якийсь там проєкт Сусідньої держави чи інших президентів, Ми щось більше ніж країна, І ось настав момент, Коли нас не зламає відсутність енергії, не зупинять війни, Запитай у нас, що означає бути вільним, Кожен вдихне це повітря й стане мовчки, Може не відразу, повільно, Але все буде таким, як ми бажаємо й хочем. Десь чути гімн, Прапор зливається з небом і полем, Зрозуміло всім, Що з нами сила і правда, і воля... Святая чи ні, як Шевченко заповів, Та все ж наша, зараз і тут. Пройде не один вік, Нові кращі покоління прийдуть, Будуть збирати квіти там, де були запеклі битви, Між лісів будуть бігати радо, Цей дух нікуди не діти, хоч вирви, Та все одно всі будуть пам'ятати те, що їм залишили в спадок Їхні пращури, це буде видно без призм, Перше - це земля, друге - наука навічно, Що воля - це не приз, Це ціна заплачена тими, за кого тепер ставимо свічку...
2022-12-21 06:31:22
1
0
Схожі вірші
Всі
Unbreakable heart
Behind your back people are talking Using words that cut you down to size You want to fight back It's building inside you Holding you up Taking you hostage It's worth fighting for They'll try to take your pride Try to take your soul They'll try to take all the control They'll look you in the eyes Fill you full of lies Believe me they're gonna try So when you're feeling crazy And things fall apart Listen to your head Remember who you are You're the one You're the unbreakable heart
49
1
16049
Хай буде так
«And in my hour of darkness She is standing right in front of me Speaking words of wisdom, "Let it be"» Beatles - Let it be Хай буде так. Прийми своє життя. Прийми негоду, біль і в серці рану. Прийми свою не вічність, як буття. Прийми, що у людей на тебе інші плани. І не кричи, не плач, коли летиш із неба. Земля тверда. Це так. Реальна. Не м'яка. Живи та не шкодуй. Так було треба. Можливо не тобі. Комусь. Чиясь рука. Ти витримав. Стерпів. Усі пройшов дороги. Ти не зламався, ні. Ти просто біг не так. Ти просто падав. Просто вірив богу, І довіряв не тим. Кохав не так. Хай буде так. Прийми, що ти один І залишайся сильним, що б не було далі. Життя лиш мить, в яку стікає плин годин. Лиш зайчик сонячний, ребро медалі. Бо що б не було - ти не вічний, ні. І те що має тут коштовність, там - згорає. Ти помираєш тут. Зникаєш на війні. Та пам'ятай - у смерті щастя аж ніяк немає.
38
4
5906