Розділ 1.
Розділ 2.
Розділ 3.
Сніговик. Розділ 1.
Сніговик. Розділ 2.
Сніговик. Розділ 3.
Сніговик. Розділ 4.
Сніговик. Розділ 5.
Жити вічно?
Жити вічно? Розділ 2.
Жити вічно? Розділ 3.
Сніговик. Розділ 3.

                                                                             Розділ 3.

- Якась ненормальна фігня. – Сказав Шевченко закурюючи.

Вони зі Ставченком стояли біля столиків за коробкою ковзанки спостерігаючи як розходяться хлопчики. Дениса забрали тато з матір'ю. Виявилося це нова дружина його батька, а колишня померла від раку. Ковзанка пустіла. Всі розходилися перешіптуючись, малеча й зовсім покотила з переляку.

- Ага. Ненормальна. – Підтвердив Ставченко. - Тільки для цього пацана, мені здається, це вже нормально.

- В сенсі? – З цікавістю запитав Андрій. - До речі, мене Андрієм звуть. - Простягнув руку.

- Тезки. – Рятувальник потиснув міцну долоню. - А про нормально...

Ставченко вдихнув дим, зосереджено вдивляючись у вічі тезки. Подумав, після того, що сталося, гірше вже не буде. І розповів як улітку почастішали випадки падінь у каналізаційні люки, яких не мало бути. Як знайшов там, внизу істоту створену лише волею до життя, народжену з мертвих які були забуті і кинуті.

– Ніхера собі історія. – Слідчий зі скепсисом дивився на Андрія. Але не вірити не міг. Не після цієї хуртовини на ковзанці. - А до чого тут пацан і те, що ти говориш для нього це нормально?

- Бачиш, Андрію, я по тому колодязі вниз ковзав. Як павук - розчепірившись, і ні за що, зауваж, не зачепився. Всі скоби та кабелі це там як голограма була. А пацан, за його словами, зачепився рюкзаком та й завис. Врятувало його щось від травм. А отримав би травму – істота його оприходувал б. Коли я спустився розгублене воно стояло, не так все відбутися мало.

- Можливо. – Шевченко глянув у далечінь. У темряву, де виднілася коробка закиди. - Ти бачив цю фігню з інею, а крім неї нічого?

- Нічого. А чого я ще не бачив?

- Жінку. - Андрій випустив тугий струмінь диму. - І хріначила вона цього сніжного досить знатно.

- Ось воно як. – Протягнув рятувальник. - Думаєш мати Дениса?

- Думаю так. Ти дуже поспішаєш, тезко?

- Загалом, мене вдома пиво чекає. Але ні, не поспішаю.

- Як щодо прогулянки бомжацькими місцями? З метою інтересу та заспокоєння моєї слідчої совісті.

- Що задумав? – З цікавістю запитав рятівник. Він теж глянув у бік куди дививсь Шевченко.

Той у свою чергу переказав історію півгодини тому, почуту від бомжів.

- Думаю, що там немає нікого з їхньої братії. А ось хрінь ця полетіла в той бік. Може й збіг. - Закінчив викидаючи бичок у скриньку.

- Гаразд. Перевіримо. Треба додому зганяти, за ліхтарем. – Ставченко самому стало цікаво.

- У мене є.

Удвох рушили, огинаючи коробку майданчика, до покинутої будівлі. Вітер затих і на небі яскраво світили зірки в морозному повітрі оточені ореолом. До ночі дедалі більше холодало.

– До речі. – Невесело почав слідчий. - Не можу не розповісти – з метою попередження. Як з'ясувалося, для мене зовсім недавно, у місті вже не перший рік знаходять тіла замерзлих на смерть.

– Не новина. Зима. Холодно. – Не вразився Андрій. - Бомжі. Може серце прихопило на ходу і все – доки знайдуть уже змерз.

- Ні. Там дуже дивна замерзлість. – Заперечив Шевченко. - До стану льоду замерзлість, всього організму.

- Ага. Звідки інформація?

- Прямо з моргу. Тож достовірніше нікуди. Я сам одного нещодавно бачив. - Слідчий підняв руку в рукавичці, глянув і опустив. - Бачив і мацав.

- Гаразд. Вірю. Я після цієї хренотенії багато в що вірю. Хочеш сказати, що нас там може заморозити?

- Думаю – може. Але перевірити хочу.

- Відчайдушний ти. – Посміхнувся рятувальник.

- А ти? – Подивився на тезку Андрій.

- А я дурний, мабуть. І цікавий. І не люблю коли людей калічать. Або коли їх замерзають на смерть.

– Ааа. Справедливий, отже. – Шевченко дістав ліхтар. Вони підійшли до дверного отвору двоповерхової будівлі.

- Може й справедливий. – Рятівник з цікавістю вдивлявся у темряву. Будівля як будівля. Панельні стіни. Зсередини тягло холодом.

Шевченко увімкнувши ліхтар увійшов усередину. Невеликий коридор, що виходить у великий прямокутний зал. На підлозі сніг, папір, сміття. На стінах скоби на яких раніше кріпилися кабелі, дбайливо стирлені бомжами. Звичайна атмосфера забутої будови. Почали огляд поверхово. Скрізь одне й те саме. Другий поверх виявився більше занесений снігом, вітер гуляв у порожніх віконних отворах, на сходових майданчиках, ганяючи газети та інше легке сміття.

- Чогось нічого містичного. – Підсумував Ставченко.

- Згоден. Може, господар просто вийшов.

- На полювання? Адже з Денисом не вийшло.

- Знову згоден. - Шевченко зупинився, роздумуючи. - Але це означає, що завтра привезуть ще одне тіло.

Обидва замовкли, обом було гидко від безсилля.

- Ні. Так не піде. – Рятувальник обернувся по новому оглядаючи стіни, стелю. - З цією фігнею треба закінчувати. Знайти її. Вистежити. Але закінчувати треба.

- Згоден. – Слідчий пішов до сходів на перший поверх. - Не люблю коли людей вбивають, особливо незрозуміло хто і незрозуміло як. Якщо ми нічого не знайшли пропоную засідку.

– Давай. Зараз підвал оглянемо й по хатах. А завтра з восьми прийдемо. Кави гарячої нап'ємося. А весь день думатимемо як фігню цю перемогти.

- Ходімо. Подивимося.

Спустилися нижче. Двері в підвал були відсутні зовсім. Рама, зварена , була присутня, петлі на ній теж, а двері немає. Спуск зустрічав чоловіків чорнотою прямокутника. Звідти тягло холодом, порожнечею. Хоча як може тягнути порожнечею? Промінь ліхтаря висвітлив бетонні сходи у кількості дев'яти штук.

- Ага. - Кивнув сам собі слідчий, але спускатися не поспішав. Щось у душі тримало його. Міцно тримало.

- Згоден. Ага. – Підтвердив Ставченко сам не рухаючись із місця. Не розумів чому, але йти вниз не хотілося. Це був не страх, ні, швидше дуже сильне почуття небезпеки. - Ходімо, чи що?

- Ага. — Ще раз кивнув Шевченко і, насилу, зробив крок.

Спустилися в порожнє велике приміщення розділене лише на три частини бетонними плитами. Скрізь все те ж запустіння та захаращення. Ганчірки, папір, картонні коробки та холод. Сильний холод, сухий та злий. По черзі зазирнули у всі три кімнати, але нічого незвичайного не знайшли.

- Порожньо. – Констатував слідчий уже біля сходів. Хоча в душі металося відчуття, що вони втратили щось. Хоча, скоріше не втратили, а знайшли, але самі не зрозуміли що.

- Наче пусто. Тільки питання - а як саме має виглядати лежбище істоти, що складається з інею? Може, ми по його ліжку вже потопталися і весь його феншуй порушили нафіг.

- Може. Валимо звідси.

- У мене таке почуття... - Ставченко задумався підводячись сходами. - Що ми пропустили щось. Побачили, але не зрозуміли.

– Аналогічно.

Мовчки вийшли із будівлі. Шевченко наостанок обернувся і пробіг ліхтарем вікнами, фасадом. Розглядав невідомо, що намагаючись знайти. Сходив за правий кут, посвітив туди, в далечінь будівлі. Сходив за лівий. Що його турбувало так і не зрозумів, нервово закурив.

– Хотів спитати – Рятівець подав запальничку. - Я тебе раніше не бачив. Не місцевий ти. Чого суди принесло? По роботі? Через того вбитого?

- Так. Нам начальство голови мило зсередини цілий день. Вирішив прийти перевірити місце вбивства.

Чоловіки швидким кроком віддалялися від тривожної будівлі. Стали у столиків біля коробки ковзанки.

- І що там роздивився? На місці? Чи це таємниця слідства?

- Та нічого путнього. – Шевченко сумно видихнув. - Виходить ця морозна хрінь уже вбивала Криванова коли йому мізки вибили. Він був майже трупом.

- Весело.

- Не те слово. А міг би ще пожити. Вийшло б все на нашу - навіть отримав би просто умовку і змотав з міста подалі. Але вирішив блиснути розумом а блиснув замороженими кінцівками та діркою у лобі.

- Типу інформатор був? – Уточнив Ставченко.

Слідчий пильніше вдивитись у співрозмовника. Але, чесно кажучи, той справляв гарне враження. Міцний, не боязкий хлопець. Кмітливий і всім своїм виглядом вселяв довіру.

– Якщо коротко – одного великого бандита завалили та викинули у лісі. Свідки бачили там просто кілька міцних хлопців і з ними одного щуплого, якраз схожого на Криванова. Хоча одразу скажу – це був не він.

- Але ж ви вирішили комусь злити що цей самий Криванов там був і в'язати тих, хто прийде за ним?

- Ну як то так.

- Дідько. - Ставченко здивовано почухав змерзлий ніс. - Прямо серіал, їй богу.

- Так. Лише з однієї серії. Наживка померла навіть не сіпнувшись. А Фіна нам не дістати, нема за що та й заліг він десь. Шукаємо вже четвертий день. Кінець кіна. Ходімо вже додому.

Шевченко дістав телефон, киваючи рятувальнику.

- Диктуй номер, наберу з ранку, може, чогось придумається вночі.

Андрій продиктував дивно поглядаючи на тезку. Насилу зітхнув, пом'яв губами та сказав:

- Фіна, це Бориса Бурцева?

Тепер зітхнув слідчий.

– Його. Звідки знаєш?

- Навчалися разом. Він ще зі школи Фін. Альбінос, білий весь, тільки ніхто не знає, чому з однією "н". Він наполягав, що саме так правильно, чи бачите він скандинавський епос весь перечитав.

- Який тісний світ і це місто.

- Ще тісніше, ніж ти думаєш. – Ставченко обернувся до дев'ятиповерхівок. - Він зараз у дев'ятому будинку на першому поверсі, третій під'їзд. Там начебто якийсь чоловік був, такої злодійкої зовнішності. А позавчора дивлюся - Боря у вікні маячить, штори засуває, пузо від'їв дай боже, але все ще здоровий бугай.

- Жартуєш. – Ствердно уточнив Шевченко.

- Ні. Він самий. Таких скандинавів із слов'янським хлібалом не переплутаєш.

- Це змінює усі плани. Ти, мабуть, завтра вулицею не шастай. А, ти ж на роботі. Сподіваюся та інші на роботі будуть. Вдень. - Шевченко подумав, піднявши погляд до неба. - Так. Вдень, після години.

- Ви його братимете? – Здивовано видихнув Андрій. – Це вже бойовик!

- Сплюнь. - Суворо обсмикнув слідчий. - Він озброєний, він бандит та вбивця. Це не кіно, почне стріляти - йому буде пофіг у кого і з'являться трупи.

- Блін. Не подумав, вибач.

- Нічого. Зробимо все швидко та чітко. – Шевченко зняв рукавичку простягаючи руку. - Завтра буду зайнятий. Так що думати про цю хрінь – кивнув на будівлю – будеш сам. Ти мужик тямущий, впевнений придумаєш вихід.

- Чогось придумаю, не сумнівайся. – Ставченко потиснув міцну кисть. - Борись із злочинністю.

Скрипучи снігом чоловіки розійшлися кожен у свій бік.

© Олександр Бойко,
книга «Казки міста С».
Сніговик. Розділ 4.
Коментарі