Сергій Сорока
@Soroka
Коучер своєї повторки
Книги Все
Стихи Все
Останній лист останнього солдата
Десь поблизу лунає канонада, В окопі молодий сидить хлопчина, І пише лист, і пише лист до брата, Останній лист останнього солдата. "Ну здрастуй брате, як ти ся там маєш? І як живеш? І як ти виглядаєш? Чи вже забув? Чи все ще пам'ятаєш? Одного я таки боюсь тут, знаєш. Не боюсь ворожого снаряду, Не боюсь померти у бою, За свої гріхи сплатити плату, І душу на війні згубить свою. Давно я все це брате не боюсь, Цього робити власне і не треба, Не зна чого, та я найбільш чомусь, Боюсь мій брат поцілити у тебе." І раптом - гамір, галас шум і крики, Попадали замертво побратими, Упав і він, тримаючи конверта, В морозні трави свіжої озими. Його убивця швидко підійшов, Підняв листа і прочитав - до брата, Тихенько прокотилася сльоза - Останній лист дійшов до адресата.
54
17
1984
Доля хвора
Буває часто на душу наступає буденність, І здається це триває певно цілу безмежність, Осінь зовсім не гріє, осінь пóра депресій, Нескінченних мрій в макітрі похоронних процесій. Такий настрій шо хцеш спати або трішечки вмерти, Як шкода шо все минуле ні забути ні стерти, Я починаю дуріти, я хочу ніц не хотіти, Та раптом згадую всі речі що примушують жити. Я обіймаюся із тими кого не бачив сто літ, На мене в ліжку рано-вранці нагло стрибає кіт, І перемотаного коцом так приманює кава, І ще понуро тиче дзьобом знову спіймана ґава. Під пісню Скряби рокладаю всі старі фотографії, І з кожним днем світлішають сторінки біографії, Вже давно не хвилює, і давно кольорово, Що написана нам доля незліченно є хвора.
32
8
2176
Чорний вірш
Чорна буря у чорнім морі, Чорні хмари і чорні долі, Чорне небо чорніє чорним, Чорне серце не є мотроним. Чорні іскри від чорних лез, Чорні мислі від чорних тез, Чорний прапор на чорнім полі, Чорне місце у чорній хворі. Чорна драма на чорній сцені, Чорні дірки в чужій кишені, Чорна воля у чорній нірці, Лихий символ у чорній зірці. Чорним чорно від чорних чар, І червоний від крові пар, Сині сльози і синя біль, Жовті води і чорна сіль. І на чорній сирій землі, Встала чорная круговерть, Мов на білім чиїмсь холсті, Гостя в чорному - чорна смерть.
77
20
3499