Епіграф
Пролог
Пролог
У кімнаті було темно. Механік поклав щойно зняту з вішалки сріблясту куртку на ідеально заправлену постіль. Поруч із курткою лежав телефон, старенький одноразовий стільниковий, він стиснув його в долоні і підійшов до вікна. Як тільки хлопець натиснув на кнопку, екран спалахнув. Майже десята тридцять вечора - потрібно вирушати в дорогу.

Але Механік трохи зволікав; він стояв, притулившись до стіни, і задумливим поглядом обводив сусідні будинки, де подекуди горіло світло. Внизу, шосе проїжджали легкові машини - одна за одною, наближаючись і віддаляючись. Хлопець зустрічав і проводжав їх поглядом, ніби виглядаючи певне авто, яке цікавило його передусім. Він слухав монотонний гул автомобілів, але особливо не вслухався в їх рокіт. Внутрішньо він був далеко, і думки ніби захищали його від усіх звуків навколишнього світу. Механік глибоко вдихнув, потім покрутив телефон у руці, ніби сумніваючись: подзвонити чи ні? Повернувшись до ліжка, підхопив за комір куртку, закинув її на плече і попрямував до дверей.

Спустившись на підземну парковку, чоловік крокував бетонною підлогою до своєї машини, що стояла в третьому ряду біля великого опорного стовпа. На стелі горіли лампи, але чотири штуки не світилися, розбита - іскрилась. Механік пригальмував, затримавши цікавий погляд на темному чарджері; глянув на номерний знак. Десь бачив? Діставши ключі з кишені, натиснув на кнопку. Його сіренький "форд" пікнув, фари, наче підморгнули господареві, а дверні замки клацнули.

Водій сів за кермо і продовжив споглядати "чарджер", що стояв перед ним - щось у ньому змусило насторожитися, невідома деталь, що все ж здалася знайомою. Вм'ятина на задньому крилі? Відтінок фарби? У скронях пульсувала ідея, що він бачив цей драндулет раніше. Цілком можливо, що так могло бути. Але де й коли? Чоловік трохи подумав, оживив у пам'яті моменти з минулого. Але нічого вагомого не згадав, як би не старався.

Механік довіряв своєму нутряному чудовому чуттю, яке завжди своєчасно сповіщало його про ймовірну небезпеку. І цього разу в його грудях здійнявся сигнал тривоги. Звернувши увагу на бардачок, перевірив його вміст. Під подвійним дном намацав ручку пістолета. Останнім часом він з ним не розлучається, але вважав за краще не використовувати. Тримав ствол так, для впевненості та спокою.

Механік завів "форд" і рвонув зі стоянки, пропетлявши між рядами машин, проїхав пару кварталів і вирулив на п'ятдесят дев'яту вулицю. Навіть пізно ввечері міське життя вирувало, як кров в артеріях. Проїжджу частину займав нескінченний потік машин, рух призупинився - довелося скинути швидкість. З'явилася необхідність змінити звичний маршрут, інакше б повз далі як черепаха. Щиро кажучи, затори водія дещо нервували. Більшу частину він провів у дорозі, за кермом. Він не любив ганяти, як пілоти "Формули-1", але все ж таки вважав за краще швидкісну їзду без перешкод і заминок. Механік двічі звернув і знову виїхав на 59-ту. Нарешті "форд" зупинився навпроти сімейного кафе під назвою "Есс-а-Бублик". Приголомшливо ідіотська назва! У вікнах горіло світло, але столики пустували.

Водій заглушив мотор, що гуркотів, - кермо перестало тремтіти, але пальці не розтискалися. Молодий чоловік швидко прикинув, скільки ще потрібно чекати і важко зітхнув. Але він має перестрахуватися, простежити. Механік відкинувся на спинку сидіння, почав вивчати палаючі рожевим, блакитним, білим вивіски - як же все це йому до чортиків знайоме! Для нього це вже стало звичкою, стало якимось вечірнім ритуалом. Коли погляд хлопця проповз ще кілька метрів тротуаром, зупинився на вхідних дверях кафе. Хлопець дістав коробку зубочисток, перевернув її – одна впала на долоню. Найчастіше він крутив у зубах сірник – йому подобався різкий смак сірки, який допомагав зосередитись.

Механік увімкнув радіо. Футбол, музика, новини, економічні новини, новини з біржі, аналіз чогось ще, про що він ні слухом, ні духом. Вибір зупинився на музиці, гучність, щоправда, прикрутив.

У віконних квадратах "Есс-а-Бублика", з'явився силует, жіночий, тонкий. Він наближався до вітрини не поспішаючи, розбурхуючи уяву, і нарешті підійшов так близько, що можна було розгледіти обличчя дівчини. Механік уважно стежив за нею. Серце застукотіло сильніше.

Роботу адміністратора і саме кафе вона на дух не переносила, але все-таки працювала без вихідних, підміняла недолугих робітників, коли ті не виходили на зміну. Вона не скаржилася, що їй тяжко. Ніколи. Ні разу не обмовилась. Але наприкінці кожного робочого дня, Механік все-таки бачив її розчарування, втому, злість, роздратування. І чому вона взагалі сюди влаштувалася? Проста загадка, на яку швидко знайшлася б слушна відповідь: Блейк хотіла потріпати йому нерви.

Паркет, фотографії на західній рожево-білій стіні, вирізані з дерева розкриті книги, що спускаються стрічкою по стіні, барна стійка, полиці з декоративними книгами, люстри, схожі на перевернуті келихи - все це вимагало догляду і могло знудити будь-кого нормально пацана у шкіряній куртці. Дівчина цього вечора підміняла технічного працівника. Вона протирала поверхні вологою ганчіркою, ставила в одну шеренгу столи і розставляла стільці. Механік ніби відчував її втому на собі. Вона трималася, як могла, аби лише подразнити його самостійністю? Тоді їй це чудово вдалося!

Його руки міцно стиснули кермо. Чорт забирай, як же йому хочеться натиснути на газ і рознести вітрину цього ідіотського кафе. Але він обіцяв цього не робити, а Блейк взяла з нього слово. Механік глибоко вдихнув і знову глянув на дівчину. Вона повернулася - світло впало на її обличчя і розпатлане волосся. Йому несамовито захотілося його пригладити, а її - вирвати з нерозривного кола клопоту і відвести додому.

Молодий чоловік поглянув на наручний годинник, на мить завмерлі стрілки яких стверджували, що минуло трохи більше півгодини, як він припаркувався на помітному з кафетерію місці. Блейк мала б його помітити й якось відреагувати. "Форд" стояв біля самого бордюру! Механік підняв очі - дівчина зникла з поля зору. Колихалися службові двері, і він дійшов висновку, що Глентон повернулася на кухню. Будучи в курсі кожного її кроку, які він спостерігав день у день, хлопець перевів погляд на неосвітлений провулок. У його в'язкій напівтемряві з'явилася вона, тягнучи за собою повні сміття мішки. Піднявши один із них, вона ледь не впала під його чавунним тягарем. Запхавши їх у переповнений сміттєвий бак, вона пішла.

До кафе вже заглянув невідомий. Пацанчик у новеньких джинсах, темній куртці зі шкіри - як кажуть, при повному параді. Механік впізнав у ньому людину, з якою нещодавно зустрівся. Виходить, той тугодум і не зрозумів його слів. В венах Механіка пульсував гнів.

Людина в чорній куртці була середнього зросту, кремезної статури. Синьо-чорне волосся не розчесане, але зібране в короткий хвіст на потилиці. Механік дізнався про нього майже все. Він завжди взнавав все про тих, кому не довіряв, або кого вважав своїм безпосереднім ворогом, бо звик бути готовим до будь-якої ситуації. Навмисне привчив себе до цього.

Водій вийшов з машини і штовхнув дверку ногою - та зачинилася. Конвульсивно стискаючи кулаки в кишенях, він йшов до кав'ярні. Коли ввійшов в приміщення, на нього відразу озирнувся чоловік за стійкою. Здалося, що той ось-ось знепритомніє. І все-таки попередження почуте, зрозуміло, але не виконано.

- Привіт, - моторошним голосом привітався музикант. Він зблід, як полотно.

Механік нічого не відповів. Він сів поруч, склавши руки на стійці, і не зводив пильного погляду з гітариста. А згодом подумав, що треба було б поставити перед ним якусь посудину, інакше того вирве прямо на стіл.

- Пробач, - казала Блейк із кухні. Механік був певен, що вона ховається за дверима. - Не можу. Я так втомилася, що впаду прямо тут і засну. Але завтра не треба буде прокидатися о п'ятій, а спокійно валятися тут, на підлозі, до самого відкриття. Перші відвідувачі, можливо, здивуються...

Музиканта підозріло коробило. Мабуть, Механік справив минулої зустрічі незабутнє враження.

- Як щодо завтра?

- Маю тебе розчарувати, завтра теж нічого не вийде. Багато роботи.

- Добре. Я все розумію. Просто взяв квитки у кіно! Фільм, кажуть, чудовий, тобі точно сподобається. Ну, а мені час. Мене запросили грати в одному пабі недалеко звідси... Потрібно ще обговорити деякі аспекти співпраці. У вихідні там ніде яблуку впасти, тому мені загрожує престижна винагорода. Що ж, маю йти.

Двері зачинилися за музикантом, і Блейк вийшла. Механік подивився на неї – виглядала дівчина жахливо. Ця робота псує її нерви і здоров'я, і чорні кола під очима її зовсім не прикрашають.

Блейк сіла біля хлопця. У руках тримала куртку, але він забрав її і поклав собі на коліна. Дівчина, поставивши лікті на стійку, підперла щоки кулаками.

- Ти його дуже нервуєш. Погрожував йому?

- Щось у цьому роді.

- Цілком у твоєму стилі. Я думала, він ніколи не піде. Дякую.

- Будь ласка.

- Але, Вел, так все одно не можна робити.

- Угу, - кивнув він, - я в курсі.

Блейк глянула на Механіка. Яскраве світло лилося на його обличчя, і вона розгледіла, що його чоло вкрилося дрібними крапельками поту, наче прозорою кіркою води. На лівій щоці з'явився ледь помітний поріз - можливо, порізався, коли голився. Блейк торкнулася порізу.

- Як ти себе почуваєш? – запитав молодий чоловік. – Звільнись, ця робота не для тебе. Ти не любиш галасливих місць, не любиш готувати і тебе експлуатують, змушуючи виконувати не ті обов'язки, на які погоджувалася.

– Тут добре платять.

- Але ми давно не потребуємо грошей. Ми маємо трохи більше, ніж можемо витратити протягом життя.

- Я хочу дещо купити. Повір, не можу.

- Скажи, скільки потрібно?

- Не в цьому справа! Я хочу заробити їх сама. Розумієш?

– Ти можеш працювати у мене! Мені потрібний помічник, ти це чудово знаєш. Блейк, ти бачиш, що ця робота тебе добиває. Останнім часом ти погано почуваєшся, що мене турбує. Ти не висипаєшся. Твій шлунок тебе доконає. Займися собою, а не ось цим! - Механік мав на увазі кафе. - Я турбуюся, правда. Якщо з тобою щось трапиться, я собі цього ніколи не пробачу. Ти єдина, хто мені потрібний. Єдина, заради кого живу. І я не можу більше спостерігати, що з тобою відбувається. – Вел кинув на неї різкий погляд. - Ти звільнишся, або... я розгромлю тут усе! Все… Клянусь.

Останні слова звучали надто спокійно, і серце Блейк пропустило удар. Байдужий тон хлопця завжди її лякав. Не знайшовши, що відповісти, вона торкнулася його плеча — срібляста куртка зашелестіла, мов сухе листя.

- Я голодна, - прошепотіла вона, поки вони грали у гру хто кого передивиться.

- Ми про все домовились?

Блейк мовчала.

- Так. Я все зрозуміла, не хвилюйся. Тепер пригости мене чимось.

Дівчина приклала долоню до живота, відчуваючи тупий біль.

- Ходімо, - заговорив хлопець і віддав куртку дівчині, подумавши, що вони з Блейк давно розійшлися. Він попросив її піти і зробив це виключно заради того, щоб її захистити. Без неї стало пусто, як на душі, так і в домі. З'явилося надто багато простору, якого нічим було заповнити. Зовсім скоро хлопець пошкодував про свій експресивний вчинок. Але розірваний шматок паперу не склеїти так, щоб він знову став цілим.

Після розлучення Механік витратив багато зусиль, щоб налагодити контакт з Блейк. Тепер вони спілкуються майже так само тепло, як і раніше. Вона більше не прикривається бронею ненависті, не намагається зачепити його образливими словами. Він їх, звичайно ж, заслужив, бо завдав їй надто багато болю. Бар'єр між ними майже зник, але хлопець відчуває, що рана ще не загоїлася, Блейк все ще нестерпно боляче, вона все ще зла на нього.

- Як пройшов твій день? - запитала дівчина, вимкнувши світло в приміщенні. На обличчя Механіка падали відблиски вуличних неонових вивісок.

- Нормально.

- Закінчив машину?

- Майже.

Вел завжди був небагатослівним, мовчазним і ця риса з віком так і не змінилася. Втім, він ніколи не любив багато говорити. Навіщо докладати зусиль, щоб пороти різну нісенітницю? Та й ще не по ділу. А може, тому що він не тямив і не тямить говорити складно, гарно, як усі люди?

- Не хочеш мені допомогти?

- Відвезеш мене, будь ласка, додому? - ухилилася від відповіді Блейк.

Механік підвівся. Він був на голову вище за Блейк. Хлопчиськом, він вважав себе аномально високим і щуплим, вимахав - вище за нікуди. І йому часто було незручно у своєму тілі: довгі ноги, довгі руки, як у мавпи, він часто бився головою об одвірок, коли заходив у присадкувате приміщення, міг вдаритися макітрою, сідаючи в машину і забувши пригнутися. Але все-таки йому вдалося звикнути.

- Звичайно, - ввічливо погодився молодий чоловік.

- Минулого разу я відключилася в тебе в машині, і ти спробував відвезти мене на «звалище».

Поруч із Блейк Механік попрямував до виходу.

- Хіба тобі не хочеться додому? — запитав він.

- Не знаю. Дім - це місце, де тебе люблять і де на тебе чекають, а не те місце, звідки попросили піти.

Вони вийшли на вулицю. В обличчя вдарив прохолодний вітерець.

Хлопець почекав, доки подруга закриє кафе. Потім відчинив для неї дверцята автомобіля, щоб та сіла, і обігнув капот і розмістився за кермом.

Блейк дивилася перед собою і виглядала більш засмученою та втомленою, ніж раніше. Вона про щось міркувала, і від думок їй ставало сумно.

Механік повернув ключ запалення, мотор забурчав. Хлопець вдарив по газу, і машина покотилася, він різко вивернув кермо, вирівнявши траєкторію їзди, і вони безперешкодно поїхали дорогою.

- То, ти справді звільнишся? - голос Вела розрізав тишу, в ньому чулися гострі звуки сумніву і обурення: - Навіть попри те, що там добрі заробітки? Чи мені все-таки потрібно буде виконати деякі дії?

"Форд" зупинився на світлофорі.

- Я можу подумати над питанням звільнення трохи довше, ніж десять хвилин з моменту його порушення?

Блейк з роздратуванням подивилася на водія — в його очах мерехтіло благоговійне задоволення.

- Добре, я звільнюсь, - вимушено промовила дівчина. - У тебе гівняний характер. Ти мене мучиш своїми ультиматумами і змушуєш робити те, що мені не подобається, бо я не хочу, аби через мене хтось постраждав.

- Ніхто не постраждає, якщо зробиш правильний вибір.

Механік хотів сказати, що він піклується про неї як може, і не варто на нього злитися, адже користі з цього нуль. Але він знову зосередився на дорозі, бо світлофор спалахнув зеленим кольором.

Ще два квартали залишилися позаду, коли Вел помітив, що пасажирка почала засинати. Він звернув з головної дороги, проїхав ще трохи і знову завернув на підземну автостоянку. Припаркувався біля чорної "тойоти", інше сусіднє місце пустувало. Блейк вийшла з машини - ковток свіжого повітря її трохи підбадьорив. Механік дістав з бардачка пістолет, засунув його за ремінь і прикрив курткою. Взяв рукавички, стиснув їх у долоні і тоді покинув машину.

Їм довелося чекати на ліфт майже п'ять хвилин. Піднімалися мовчки, наче всі теми для розмов вичерпалися. У коридорі було тьмяно, пахло, мабуть, як у всіх коридорах: трохи пилом, часом. Хлопець минув троє дверей і, зупинившись біля четвертих, узяв у Блейк ключі.

- Будь обережний, - сказала вона.

Молодий чоловік переступив поріг, у темряві намацав і клацнув вимикачем. Вітальня наповнилась світлом. Вікна були зачинені і тюль мирно спадала на підлогу. Спеціально розставлені дрібнички, що легко могли розбитися, впавши на підлогу при необережності, стояли на відведених їм місцях. Квіти, які молодий чоловік намагався приносити регулярно, безповоротно та сумно в'янули на комоді. Обстановка виявилася умиротворюючою та безпечною, але все ж хлопець перевірив шафу в спальні та ванну.

- Все чисто, друже? - Блейк стояла у дверях і скептично усміхаючись. Цю фразу вона випадково підхопила з кіно.

- Так. - Вел зняв верхній одяг і поклав його на крісло.

Блейк зачинила двері на замок. І одразу ж пішла в ванну.

Вел відправився на кухню, щоб приготувати все для вечері. Він поставив на кухонну стійку дві тарілки, біля них поклав вилки. На білих дисках тарілок виклав по кілька шматочків риби в томатному соусів. Хлопець чекав на кохану. З ванної досі долинав шум води. Він занервував і не виключено, що не безпідставно, згадавши про одну важливу дрібницю. Може у нього розвивається параноя? Ні, потрібно було б перевірити...

Механік повернувся у вітальню та підійшов до вікна. Дещо здалося підозрілим, але він не надав цьому належного значення. Чому? Сприйняв за глюк? Вел відсунув тюль і придивився до невеликої засувки, на яку зачиняється вікно, - зламана. Години дві тому ця штуковина була як нова, а тепер тримається на одному ледь закрученому шурупі...

Шум води затих. Щоб Блейк нічого не помітила, хлопець бігом поправив фіранку. Двері ванної відчинилися, на підлогу впала крива смужка світла. Блейк вийшла, одягнена в його стару футболку, з якою майже не розлучалася.

Вони пішли вечеряти.

Блейк сіла за стійку, Механік простягнув їй ножа і сів навпроти.

- У нас ще залишився хліб? – поцікавилася дівчина.

Хлопець подав їй хліб, і Блейк безсоромно набила рот їжею. Її щоки роздулися, як дві величезні повітряні кулі. Але вона, як машина, швидко переживала їжу, і сказала:

- Мені здається, що ти думаєш про щось серйозне. Не бажаєш перекласти тягар думок на мене? Я вислухаю терпляче і до кінця. Обіцяю.

– Тобі не сподобається те, про що я думаю. Води? – поцікавився Вел.

- Дякую.

Механік дав Блейк склянку з водою. Вона зробила пару ковтків та поставила біля своєї тарілки.

- Можеш не казати мені, що знайшов чи побачив. Але мені треба знати, чи варто бояться, і насамперед за тебе.

- За мене - ні, не варто.

Блейк закрила долонями обличчя і важко зітхнула. Мабуть, все зрозуміла.

- Нам доведеться знову міняти квартиру? - занепокоїлась вона.

- Якщо станеться щось надзвичайне.

– Я вже втомилася від цього.

Механік не хотів налякати подругу або чимось її засмучувати, він мовчки дивився на неї, ніби в нього пропав дар мови, і відчував себе останньою тварюкою, яка псує життя. Вона єдина людина, яку він не може і не хоче втратити. І він зробить усе, щоб її захистити.

Вел припустив, - ні, він знав, - хто побував у їхній квартирі, хто зламав шпінгалет, чому "чарджер" здався йому знайомим, і йому вже не терпілося зустрітися з тією людиною.

- Можна добавки? - запитала Блейк так спокійно, ніби змирилася з кепським станом речей.

Механік поклав ще три невеликі шматочки на тарілку, після чого змусив себе розслабитись і відігнав усі думки. Він вечеряє з коханою дівчиною, і ця вечеря має пройти без сварки.

- Тобі сподобалось?

- На смак дуже непогано. - Вел вдав здивування. - Жартую, дуже смачно. Ти знаєш, як зробити мені приємно.

- Тепер – чай?

- Чорний.

Механік підвівся.

- Тобі подобається цей музикант?

Блейк подавилась крихтою хліб та прокашлялась.

- Мені? Музикант?

- Твій приятель.

- Ти з котушок злетів!

- І все ж?

- На мою думку, тут все очевидно і не повинно виникати дискусій. Допит завершено?

Поки закипів чайник, Механік помив посуд. Він намагався не заглиблюватися в роздуми, а прислухався до працюючого телевізора, який дивилася Блейк. Як тільки закипіла вода, Вел заварив чай ​​і відніс його в вітальню. Поставивши кружку на стіл, він сів поруч з Глентон дивитися фільм.

- Хто лиходій? - поцікавився хлопець через хвилину. - Той, хто всіх вбиває?

– Ще нікого не вбили.

- Ясно.

Минула ще хвилина. Механік знову порушив мовчання.

- Лиходія видно по обличчю.

- Не завжди. Поглянувши на тебе, неможливо визначити, хто ти. Я б не сказала, що ти автомеханік. Тебе тільки видають рукавиці.

– Це моя фішка.

Блейк засміялася.

- Так, звісно… Ти поїдеш додому? - поцікавилася вона, розглядаючи профіль Вела. - Не мрій, я не напрошуюсь, просто хочу знати.

- Ще не знаю. Якщо ти приймеш мене в свої обійми, залишусь. Фільм – екранізація тієї книги, яку ми колись давно читали? – Механік не міг згадати її назву.

- Ага. Вони змінили місце дії на сучасну Каліфорнію, напевно, тому що тепер дороги кращі, ніж сто років назад, і з погодою проблем немає. Ось і вийшла високохудожня лабуда.

Механік посміхнувся: йому, без сумніву, завжди подобалось вміння Блейк критикувати кінофільми.

- Здається, вже час іти спати, - сказала дівчина, позіхнувши. Хлопець кивнув головою. - Завтра рано вставати, - додала вона. Брови Вела поповзли вгору. - Я жартую, розслабся.

На прощання Блейк торкнулася плеча Механіка, ніби дякуючи за смачну вечерю, за чай, за залицяння і за те, що він просто знаходився цього вечора поряд. Потім встала і пошкорбала до спальні. Вел трохи почекав і зібрався з духом, щоб здійснити вечірній ритуал. Зупинившись у дверях, він дивився на сплячу подругу, яка підібгала під себе більшу частину ковдри.

Згадка про зламану віконну засувку викликала чергову хвилю емоцій. Злість відразу затуманила розум. Потрібно відвідати того тугодума, який зламав засов, і поговорити з ним як слід. А поки що Вел повернувся на диван у вітальню, щоб додивитися фільм і випити ще теплий чай Блейк.

О першій годині й десять хвилин молодий чоловік покинув квартиру. На блідій шкірі хлопця грало світло рекламних вивісок та автомобільних фар. Він перелаштувався з другого ряду в перший. Офісні будівлі, ресторани, забігайлівки, що займали перші поверхи житлових багатоповерхових будинків, і більшість магазинів давно закрилися. Про безперервність життя нагадували лише автомобілі, що з'являлися ніби нізвідки і їхали у нікуди. 

Механік зупинився перед п'ятиповерховим будинком так, щоб потім, коли виконає задумане, зміг виїхати без перешкод. Хлопець змінив куртку, одягнув бейсболку, прихопив із собою новенькі водійські рукавички і попрямував у висотку. На п'ятий поверх, де була квартира музиканта, піднявся ліфтом, застібаючи ремені рукавичок. Потім вийняв з кишені відмичку і перебирав у руці доти, доки не роз'їхалися стулки і не відкрили шлях в коридор.

Вел попрямував до дверей під номером п'ятсот двадцять п'ять.

На те, щоб відчинити старі дерев'яні двері, знадобилося не більше двадцяти секунд. Хлопець переконався, що музикант вдома, коли дивився з вулиці у вікно його квартири, в якій мерехтіло світло працюючого телевізора. Можливо, той спав і тому не відреагував на скрип дверних петель, або просто не почув.

Механік вільно пройшов у убогу холостяцьку квартиру, де пахло тютюновим димом і брудним одягом, який то тут, то там валявся ніби міни. Переступивши через черевики музиканта, залишені в коридорі, гість увійшов до маленької кімнати, де біля вікна на табуреті стояв телевізор, транслюючи якесь тупе розважальне шоу, учасники якого періодично вибухали ідіотським сміхом. Сам музикант безтурботно спав у кріслі, на підлозі розтікалася калюжа — поряд лежала пляшка з-під пива.

Механік озирнувся. Ну й ну, подумав він. На голих стінах не було ні плакатів, ні фотографій, шафа – відкрита, але речей там не виявилося. На дивані в сіро-блакитну смужку лежала гітара, гість окинув її прискіпливим поглядом. Він не був великим фанатом музики і точно не розбирався в музичних інструментах. Напевно, при необхідності не зміг би відрізнити скрипку від контрабаса, хоча був у курсі: одне – велике, друге – менше. Вел відгвинтив найтонкішу струну.

Минуло майже десять хвилин. Гість зручно вмостився у другому кріслі, руки мирно лежали на підлокітниках. Він терпляче чекав, коли прокинеться музикант. І це сталося. Хлопець схопився в страху, задихаючись, коли Механік збільшив гучність телевізора. Гитарист, мабуть, подумав, що йому привиділася людина, що сиділа навпроти, бо протер сонні очі, а потім знову витріщився. Молодий чоловік зменшив гучність і підвівся. Музикант затремтів, скочив на ноги  і побіг до дверей. Але Вел упіймав його за комір і посадив назад у крісло.

- Якого чорта? Що тобі потрібно? - видавив з себе гитарист. - Як ти сюди зайшов?

- Через двері, - стримано відповів Вел. Як же іще?

- Що тобі потрібно? – повторив музикант. Голос від напруження зривався.

- Мені потрібно дещо дізнатися. Хто тебе найняв? Що за чоловічок? Кажи ім'я! Не знаєш імені - опиши зовнішність.

- Я ніфіга не знаю! - музикант витріщився на Механіка, як на нову монету. Але той йому не вірив: в його голосі закралася якась неприродність, натягнутість, що видавала брехню вишкребка. - Яке ім'я? Яке ще ім'я я маю знати?

Музикант підвівся. Вел машинально штовхнув його і той, послизнувшись, впав у калюжу. Механік схилився над ним, терпець урвався.

- Хто найняв тебе, щоб ти стежив за Блейк?

Музикант привстав на ліктях. Неочікуваний гість стиснув руки в кулаки та повторив запитання. Відповіді не було, і Механік ударив підбором черевика по носі та роті гітариста. Хруснули кістки, голова музиканта бухнула на підлогу, сам він закрив обличчя руками, і його пальці негайно забруднилися кров'ю. Разом із багряною жижею він виплюнув зуб.

- Я не знаю! – закричав музикант. Він був у паніці і ледь стримувався, щоб не заплакати.

- Тебе найняли для того, щоб ти завтра привів Блейк на потрібне місце? На місце де б її вбили?

Музикант мовчав як партизан. Механік розлютився: цей козел даремно випробовує його. Ох, і дарма! Якого біса він взагалі з ним няньчиться, хто б спитав! Вел натиснув на геніталії хлопця носком черевика і потоптався, неначе гасив сигарету. Гитарист заволав на всю горлянку, як недорізаний. І нарешті розколовся:

– Я все скажу! Все! Тільки не чіпай мене. Будь ласка! Забери ногу!

Механік посадив гітариста у крісло. Зламаний ніс кровоточив. Вел ловив кожне слово.

- Мужик, хамив постійно, - заговорив музикант. - Імені не знаю – не питав. Зовнішність описати не можу, тому що я його не бачив, ми завжди зустрічалися у темряві.

- Скільки він запропонував тобі?

- П'ять штук. П'ять... Мені потрібні гроші, дуже потрібні... Цей хлопець дав мені фотографію, на її звороті було написано ім'я. Він пояснив, що від мене вимагалося, і я погодився. Мені потрібні гроші. Я мусив усіма способами привести Блейк на вказане місце.

- Де воно?! Що це за місце?

– Він мені не сказав. Я мав завтра повести Блейк у кіно, потім відправити повідомлення. Мені б надіслали інструкції.

- Що ще?

- Нічого! Я сказав усе, що знаю! Все!

– Де твій телефон?

Музикант обнишпорив кишені.

- Десь тут! Треба пошукати!

Механік подивився на розкидані речі. Під джинсами на підлозі було видно кут телефону. Схопивши сотовий, знайшов номер, який часто з'являвся у списку вхідних дзвінків і показав бідолашному. Той кивнув, підтверджуючи, що саме з цього номера надходили вказівки. Запам'ятавши номер, Вел видалив його, і, вимкнувши мобільний, кинув на диван та пройшовся по кімнаті.

- Хто найняв того хлопця?

- Він мені не казав. Думаєш, він дурень сказати? Він пояснював лише мої обов'язки.

- Як він вийшов на тебе?

- Гадки не маю. – Механік замахнувся ногою. - Ні-ні-ні! Не бий! Згадав! Давним-давно розміщував оголошення, що я виконавець і шукаю групу чи просто...

- Досить.

Механік з огидою подивився на музиканта. Йому навіть було шкода бруднити руки об цю істоту. Але той сам напросився, погодившись на брудну роботу. Він знав, на що підписувався. З його легкої подачі Блейк могли вбити.

Гітарист стирав рукавом кров, розмазуючи її по підборідді. Вел випрямив струну.

- Що ти робиш? Що це? - спитав музикант і метнув погляд на гітару. - Якого біса? Я тобі все видав, все як було!

– Ми ні про що не домовлялися! Бачиш чи ні, я людина проста, у всьому відповідаю взаємністю.  Ти вчинив погано, а я тобі за це горлянку переріжу. В'їжджаєш? На мою думку, простіше нікуди. У цьому світі все взаємно. Типу, що посієш, те й пожнеш.

Механік обійшов гітариста, зупинився позаду крісла, в якому той сидів.

- Ні! – закричав музикант. Він сіпнувся, але не ризикнув підвестися. Та й куди йому тікати? Вел перегородив шлях до дверей, а викинутись у вікно з п'ятого поверху ідея не з найкращих. - Ні, не роби цього, благаю...

Він не встиг договорити. Вел миттєво обмотав шию жертви гітарною струною і стягнув її в вузол біля скуйовдженої потилиці. Музикант намагався відтягнути її, дряпав самого себе, але його кат затягував її ще тугіше. Струна розрізала шкіру, з рани потекла кров. Музикант ще деякий час бився в конвульсіях, потім вгамувався, обімлів, тіло зрештою розслабилось.
© Скітер ,
книга «За кермом».
Коментарі
Упорядкувати
  • За популярністю
  • Спочатку нові
  • По порядку
Показати всі коментарі (2)
Іві Муррей
Пролог
Вау, яка маштабна та скрупольозна робота. Мені сподобався розвиток подій. Сподобалась детальна розповідь, хотіла би в майбутньому теж так писати.
Відповісти
2023-05-08 21:11:27
Подобається