Передмова
Фрагмент 1 – Спосіб існування
Фрагмент 2 – Популяція
Фрагмент 3 – Вчинок
Фрагмент 4 – Воля
Фрагмент 5 – Імператив
Фрагмент 6 – Ототожнення
Фрагмент 7 – Бажання
Фрагмент 8 – Мотив
Фрагмент 9 – Соціальні закони
Фрагмент 10 – Націоналізм
Фрагмент 11 – Націонал-демократія
Фрагмент 12 – Лідерство
Передмова

Був намір дати твору назву «Майн Кампф» чи «Капітал». (Адже багато хто в цьому грішному світі намагається претендувати на істинність свої переконань — не хотілося залишатися осторонь). Та оскільки автор не прибічник ані комунізму, ані нацизму, «гратися» подібними заголовками аморально. Хоча останнім часом подекуди дані словесні вирази і набувають крилатості. Тобто у своїй новій іпостасі знову несуть натяк на спасіння, претендуючи на новизну і — що головне — на її незаперечність.

Остаточний вибір назви вірний. Тоді як «Майн Кампф» чи «Капітал» має більш політичне забарвлення, «Фрагментарій» відобразить і філософську сторону праці. Таким чином, дане поєднання органічно введе даний витвір до розряду вчення. Ні більше, ні менше!

Ні, це якраз не той випадок, коли зайвою сором’язливістю не страждають. Це вимоги оригінальності — коли твір будується так, щоб із перших хвилин заінтригувати читача. Ця праця буде дещо відрізнятися від аналогічних трудів попередників. Бо не буде (чи майже не буде) в ній пихатих фраз, складних термінів та іншого словоблудства. Пишномовність доречна лише на базарах та на побаченнях.

Дотримуючись Гегелівської тріади, ой як можна багато чого досягти, ого-го! як далеко сягнути. А що?!.. Теза в нас є — це наш теперішній світ, наша людська історія, з її минулим і не менш насиченим гидотним сьогоденням. Придумаємо антитезу, ну, якусь теорію, що докорінно заперечувала б набуте. Додамо до нового дещо зі старого. Того, що не суперечить нашим викладкам. Тобто синтезуємо і отримаємо вельми цікаву суміш, такий собі компот. Ото хлебонемо!!!..

Заперечення заперечень закон явно недоцільний — якщо заперечувати все, що не узгоджується з персональними переконаннями. Якщо ж виходити з противного, тут дечого можна досягти. А й справді, чому ми повинні задовольнятися тим, що не приносить добрих плодів?!

Отже, все, що заважає людині, має бути відкинутим. Просто, як дулю звернути. В теорії. На практиці ж — все навпаки: тисячоліттями людство гризеться, творить одне одному неподобство, в такий спосіб намагаючись самознищитись. Що за дивина?!..

© О Брама,
книга «Фрагментарій».
Фрагмент 1 – Спосіб існування
Коментарі