Пролог
Частина I 1. Катя. Життя – сон
2. Катя. У зграї вовків
3. Паша. Дівчина з сумною посмішкою
4. Катя. Тихим бути не класно
5. Паша. Моя персональна совість
6. Катя. Ангелятко
7. Катя. Мальвіна
8. Паша. Трагедія
9. Директриса
10. Катя. Заціпеніння
11. Паша. Дитбудинок «Сонечко»
Частина II. 1. Слідчий
2. Катя. Минуле
3. Диктофон
4.Катя. Страх, біль та надія
5. Бісеня
6. Катя. Звинувачення
2. Катя. Минуле

Потрібно пам'ятати, із чого все починалося.

Потрібно знати, чим все закінчиться,

бо правда вже близько.

4 березня, 2005 рік


— Катю, вимкни телевізор! Скільки можна дивитися ці кліпи? — Мама увімкнула світло в залі і невдоволено подивилася на мене. Її обличчя було смішним: одне око нафарбоване, а друге ні. Я ледве стримувала себе, щоб не засміятися.

— Мам, там реклама, і взагалі, я дивлюся «Міцний горішок». — Я посміхнулася, а мама тільки закотила очі.

Моя мама дуже вразлива жінка, її легко можна образити словами або вчинками. Я, навпаки, люблю жартувати і лінитися, але це тільки по п'ятницях, а в школі я серйозна. Старости повинні бути відповідальними та серйозними.

Мама стала біля екрану телевізора і покрутилася. Ці дії були пов'язані з тим, що вона збиралася на побачення, і не з таємним шанувальником, а з моїм батьком.

— Як плаття, Катюш? — запитала вона з посмішкою.

Ох, не дасть подивитися фільм! Я й так знаю, що вона має смак у одязі, бо вона завжди дає мені слушні поради, коли я щось хочу купити чи одягти в школу.

— Чудове! Ти прекрасно виглядаєш. Мабуть, зазирнула до всіх магазинів нашого міста? Тато буде засліплений твоєю красою, але не забудь нафарбувати ліве око. — Я засміялася на весь голос. Блін, сьогодні понеділок, а щось дуже весело.

— Катя-Катя, вмієш зіпсувати момент. Гаразд, я піду далі наводити порядок, а ти не забудь повечеряти. Скоро сім годин вечора, мені треба поспішати.

***

Безтурботність це те, що я відчувала в останній день, коли мала батьків, живих і здорових. Після цього мені подзвонили і сказали, що їхнє таксі потрапило в аварію. Натомість стільниковий не постраждав, знайшли наш домашній телефон та зателефонували. Їх немає, і ніколи вони не повернуться до мене. Я одна!

***

Я прокинулася і побачила декілька осіб, які пильно дивилися на мене. Медсестра Тамара Степанівна та молодий хлопець років двадцяти п'яти. Вони стояли і вирячилися на мене, наче я була примарою. Хлопець був у поліцейській формі, і я зрозуміла, що прийшов він до мене. Напевно, скоро буде допит, але бажання відповідати на давно завчені питання я не маю. Голова болить, руки тремтять, як у алкаша, а на душі шкребуть кішки. Я зітхнула і привіталася:

— Добрий ранок!

— Як ти почуваєшся, Катюша? — обізвалась моя класна керівниця.

Почалося! Одні й самі питання, погляди, ніби ми у дешевій мильній опері. Я головна героїня, яка заплуталася в житті, і всі хочуть мене заспокоїти.

— Ви ж знаєте, що погано. Хочу побути на самоті, вийдіть, будь ласка.

Насправді стримувати себе виявилося важко, мені знову хотілося кричати, плакати та всіх звинувачувати, що недогледіли. Присутні подивилися на мене з жалем та вийшли, тільки хлопець залишився. Його руде волосся вибилося з-під кашкета, а обличчя насупилося. Зрозуміло, зараз почне ставити запитання.

— Тебе звуть Катя Малєєва? Тобі п'ятнадцять, чи все вірно чи ні? — Хлопець підійшов до мого ліжка і почав свердлити мене поглядом.

— Так все вірно. А хто ви такий? Слідчий? — Я теж почала допитувати його.

— Лейтенант Сарченко, помічник слідчого. На жаль, він зараз зайнятий, допитує працівників дитбудинку. Щоб не гаяти часу, я проведу допит.

— Я вам нічого не скажу, тільки вашому слідчому, все одно нічим не допоможете. — Я відвернулася до стіни і заплющила очі. Лейтенант засопів і почав ходити по палаті. Потім зупинився і сів на стілець.

— Зрозумій же ти, треба розповісти все, що знаєш про Таню Себорину, я передам інформацію своєму начальникові. Не зли мене, будь ласка. Я вперше стикаюся з убивством у дитбудинку, але хочу допомогти знайти та покарати вбивцю.

— Сказала ж, що зараз не хочу нікого бачити. Будь ласка, вийдіть!

Я розумію, що мої дії зараз дурні, але лейтенант не вселяє мені віри в те, що він зможе щось зробити, щоб знайти вбивцю. Лейтенант Сарченко підвівся і невдоволено глянув на мене. Очевидно, спілкування з дітьми для нього — це непосильна праця. Він голосно грюкнув дверима, залишивши мене одну.

Мені згадалося знайомство з Мальвіною: перша розмова. Вона завжди була сповнена життєвих сил, енергії та щирих вчинків. Завжди допомагала і втішала мене. Її мудрість і доброта допомагали мені бути тут.

***

16 березня, 2005 рік

— Мене звуть Таня, але я більше люблю ім'я Мальвіна. Будь ласка, не плач, ти така гарненька, як лялька, не треба плакати. — Дівчинка з блакитним волоссям присіла біля мене.

Я витягла хустку з кишені і витерла сльози. Вперше за день хтось підійшов до мене і почав втішати. Раніше я ніколи не була в дитбудинках, тільки бачила по телевізору. Навіть не уявляла, як це важко перебувати тут, в оточенні таких же сиріт, як я сама. Я стала такою слабохарактерною та нервовою за останні два тижні, що ні весна, ні сонце, ні люди не тішили мене.

— Катя Малєєва. Приємно познайомитися!

Мальвіна посміхнулася і дістала з кишені цукерки та зефір:

— Пригощайся, сьогодні в нашій групі день народження нам роздавали солодощі.

— Я не хочу, їж сама.

Дівчинка сумно посміхнулася і сховала гостинці .Вона простягла мені руку і потягла за собою, махаючи руками і активно показуючи мені всі визначні пам'ятки дитбудинку «Сонечко». Вперше я вирвалася зі свого замкнутого світу та подивилася на життя іншими очима. Мальвіна стала для мене рятівним якорем у бурю.

© Sabrina_Loveless,
книга «Арлекін».
Коментарі