Василь Баша
@vasybasha
#поезія_українською
Блог Всі
Потрібна допомога. Творча криза
Новини, Потрібна допомога, Відгуки та рецензії
3
12
152
Увага! Attention! Achtung! Pozor!
Новини, Цікаве, Відгуки та рецензії
6
2
103
В небі свист, але чути гімн
Думки вголос, Різне, Особисте
15
4
269
Книги Всі
Вірші Всі
Вибір
Хтось б'ється на Сході в агонії Десь сміх, десь нема каяття. Десь ріжуть до столу півонії. А хтось припиняє життя. В кімнатах і темно, і холодно, Спекотно в південних морях, Своїм бути важко і дорого, Де вибір - добробут чи крах. Та важче не бути означеним, В нулі не вирує життя. У пеклі, у скреготі й плачеві Немає назад вороття. Усюди погасла електрика, Та світлу немає кінця, В болотах панує істерика Від жару у рідних серцях.
5
0
228
Загарбницька доля
Хлопче, виріж свій хрест на лобі Та покайся усім, чим живеш. Хто ти, звіре у лЮдській подобі, Що зубами на клапті всіх рвеш? Хто позвав тебе в вільні простори? Хто покликав твоєї біди? Хто ти, вбивце із світу покори, Що ідеш сам не знавши куди? Прокидайся сліпа ти наруга, Заповзай на Голгофу свою, Моли Сина і Батька і Духа, Про прощення і місце в Раю. Та на милість людську не надійся, Тут немає святих жебраків, Нерви з сталі і серце із криці Має кожен, хто тЕбе зустрів.
6
0
306
Якби...
Якби Бог побажав всім нам смерті - На екран не дивилися б очі, Не лилися б питання відверті, Не пізнали ні дня, ані ночі. Якби Він зажадав для нас муки - Найстрашнішої точно не було. І в тенетах глухої розпуки Зтануть завтра, ця мить і минуле. *** Якби всі вмить згадали одвічне Не чекали би кращої днини, Бо без Бога щоденно, щорічно Смерть - це вибір свідомий людини.
3
0
273